728 x 90

آرمیتا گراوند، پنجمین روز در کُما

آرمیتا گراوند
آرمیتا گراوند

پس از گذشت ۵روز از حادثه به کما رفتن آرمیتا گراوند، رسانه‌های حکومتی مدعی انتشار فیلمهای کامل حضور آرمیتا در مترو از ابتدا تا انتقال به اورژانس شدند.

‌بنا به گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های مجازی مزدوران حراست و شماری از مأموران امنیتی در هنرستان عروة الوثقی محل تحصیل آرمیتا گراوند با تهدید به دوستان آرمیتا گفته‌اند حق هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی در خصوص آرمیتا را ندارند.

روزنامه حکومتی اعتماد: اگر روایت رسمی از بیهوش شدن دختر دانش‌آموز در مترو بدون نقص است، چرا خبرنگار بازداشت می‌شود؟

به‌نوشته روزنامه اینترنتی فراز پدر آرمیتا گفت: چند روزی است از آرمیتا خبر ندارم. اطلاع چندانی از وضعیت او ندارم فقط تا جایی که می‌دانم در کما است.

پس از مصاحبه پدر آرمیتا با روزنامه حکومتی و اینترنتی فراز، این منبع مصاحبه خود با پدر آرمیتا را از صفحه خود حذف کرد.

مازیار خسروی سردبیر روزنامه حکومتی فراز: در خبری که به‌نقل از پدر آرمیتا گراوند منتشر شد، اشتباهی بزرگ رخ داد و منجر به‌اطلاع‌رسانی غلط شد. این خبر تکذیب و حذف گردید. ضمن تأکید بر این‌که همه مسئولیت این اشتباه برعهده شخص من به‌عنوان سردبیر مجموعه است.

رویترز: فعالان می‌گویند، آرمیتا، در شرایط بحرانی به‌سر می‌برد.

ابرام پیلی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: از وضعیت آرمیتا شوکه و نگرانیم و تخلفات رژیم ایران را مورد حسابرسی قرارمی‌دهیم.

لرد آلتون نماینده پارلمان انگلستان: این یک توهین به آرمیتا گراوند ۱۶ساله است که پس از ضرب و شتم توسط پلیس گشت ارشاد حالا در کْما به سر می‌برد. قابل ذکر است که همین رژیم مذهبی در ۱۱آبان ۱۴۰۱ رئیس مجمع اجتماعی شورای حقوق‌بشر سازمان ملل خواهد بود.

لرد آلتون: آیا جیمز کلورلی وزیر خارجه انگلستان به‌دنبال ارائه یک حرکت برای توقف این رویداد هست؟

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6098ea6e-ff69-4ec4-9721-dd41107abc7d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات