728 x 90

آثار پتک کوبندهٔ تحریم سراسری - احمدی‌نژاد: خنده‌دارتر از این می‌شود که می‌گویند پیروزی عظیم!

احمدی‌نژاد
احمدی‌نژاد

آثار پتک کوبندهٔ تحریم سراسری در ولایت آشفته ارتجاع

احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق رژیم:

خنده‌دارتر از این می‌شود که می‌گویند پیروزی عظیم!

وقتی مردم کنار روند که شکست است و پیروزی وجود ندارد

روی متن شکست حرکت می‌کنید، کدام پیروزی؟

 

رئیسی جلاد:

تاکنون آنچه که داریم انتخابات سالم، انتخابات رقابتی، انتخاباتی با شکوه

و مشارکت مردم که تا ساعت دوازده شب رأی‌گیری می‌شد

در بعضی از حوزه‌های انتخابیه حضور مردم حضور با معنا و با شکوهی است!

 

خبرآنلاین رژیم

آرای باطله حالا یک قدرت سیاسی به‌شمار می‌آید

 

روزنامه حکومتی هم‌میهن

شرایطی که در آن بحران نمایندگی در کنار بحران ناکارآمدی باشد

مستعد بروز بحرانهای سیاسی، اجتماعی و امنیتی بزرگ‌تر خواهد بود

و این وضعیت یک تهدید برای امنیت ملی است

 

روزنامه حکومتی اعتماد

اصولگرایان رادیکال از وقتی کار را به دست گرفته‌اند

فقط کمک کرده‌اند به قدرتمند شدن رویکردهای برانداز

در این وضعیت گسل‌های خطرناکی در جامعه به حرکت در می‌آید

 

محمودی عضو مجلس ارتجاع

تعداد زیادی رأی با مشخصات کارت ملی افراد به صندوق ریخته شده

حال آن‌که صاحب کارت ملی خبر ندارد!

 

پاسدار احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق رژیم که خودش در شعبده انتخاباتی در ۱۱اسفند رأی داده است، در مورد ادعاهای پیروزی در این نمایش ورشکسته انتخاباتی گفت: این یک شکست است و پیروزی وجود ندارد.

احمدی‌نژاد ۱۶ اسفند ۱۴۰۲:

مردم را کنار گذاشتند و توجیهات می‌آورند، آدم بعضی اوقات واقعاً تأسف می‌خورد؛ اول به‌حال خودش، بعد کشور. خنده‌دارتر از این می‌شود که می‌گویند «پیروزی عظیم!» دلیلش چیست؟ این‌که دشمنان بسیج شده بودند انتخابات روی مشارکت ۳۰درصد باشد، ما بردیم روی ۴۰ و خورده‌ای درصد، پس پیروزیم!

اینطور که مردم را کنار گذاشتید! وقتی مردم کنار روند که شکست است و پیروزی وجود ندارد. چون روی متن شکست حرکت می‌کنید. کدام پیروزی؟ پیروزی معنا ندارد.

(سایت احمدی‌نژاد ۱۶ اسفند)

 

از سوی دیگر رئیسی جلاد مدعی شد که شعبده انتخاباتی خیلی با شکوه بوده است:

(رئیسی جلاد ۱۶ اسفند)

ابراهیم رئیسی: تقدیر و تشکر واقعاً صمیمانه از مردم به‌خاطر حضور با شکوه‌شان در انتخابات و تقدیر از همه دست‌اندرکاران انتخابات هم انتخابات با امنیت که امنیت بسیار امنیت خوبی بود هم سلامت انتخابات که تاکنون آنچه که داریم به حمدالله انتخابات سالم انتخابات رقابتی انتخاباتی با شکوه و مشارکت مردم که تا ساعت دوازده شب رأی‌گیری می‌شد در بعضی از حوزه‌های انتخابیه و الحمدلله رب العالم مردم عزیزمان در صحنه‌ها حضورشون حضور با معنا و با شکوهی است. (تلویزیون شبکه دو رژیم ۱۶ اسفند)

 

سایت حکومتی خبرآنلاین نوشت: چه بخواهید و چه نخواهید نمی‌توانید آرای باطله را نادیده بگیرید. یعنی آرای باطله حالا یک قدرت سیاسی به‌شمار می‌آید. یعنی با انکار باطله‌ها نمی‌توانید آنها را از بین ببرید.

 

روزنامه حکومتی هم‌میهن نوشت: عمیق‌تر شدن در آمار و اعداد انتخاباتی بیانگر نوعی «بحران نمایندگی سیاسی در ایران» نیز هست.

در حوزه انتخابیه شیراز، که شهری چند میلیونی است نفر اول فقط با ۷۸ هزار رأی وارد مجلس شده و تنها ۵ درصد از مردم این شهر به او رأی داده‌اند؛ و یا در حوزه انتخابیه اصفهان نفر اول در بهترین حالت نمایندگی ۱۰ درصد و تهران نیز نفر اول تنها نمایندگی ۷ درصد از واجدین شرایط رأی دادن را به‌دست آورده است؛ این اعداد برای سایر نفراتی که در کلان‌شهرها رأی آورده‌اند به‌مراتب کمتر است. امری که بیانگر نوعی بحران نمایندگی است. علاوه بر این، در این انتخابات آرای باطله حجم قابل توجهی را به‌خود اختصاص داده است.

این روزنامه حکومتی می‌افزاید: اگر در گذشته نمایندگان مجلس می‌توانستند ۱۰ تا ۲۰ درصد از مردم را نمایندگی کنند، اکنون آنها تنها نماینده ۵ تا ۱۰ درصد از مردم خواهند بود. شرایطی که در آن بحران نمایندگی سیاسی در کنار بحران ناکارآمدی وجود داشته باشد، مستعد بروز بحرانهای سیاسی، اجتماعی و امنیتی بزرگ‌تر خواهد بود و این وضعیت یک تهدید برای امنیت ملی است.

(روزنامه حکومتی هم‌میهن ۱۷ اسفند)

 

روزنامه حکومتی اعتماد با هشدار نسبت به پیامدهای شکست انتخابات قلابی رژیم نوشت: اصول‌گرایان رادیکال از وقتی کار را به دست گرفته‌اند، فقط کمک کرده‌اند به رادیکال شدن بخش مدنی و متوسط جامعه و قدرتمند شدن رویکردهای برانداز. در واقع با نیرویی وارد ستیز شده‌اند که در گوشه‌یی نشسته تا لحظه مناسب را دریابد. . در این وضعیت گسل‌های خطرناکی در جامعه به حرکت در می‌آید.

(روزنامه حکومتی اعتماد ۱۷ اسفند)

 

محمودی عضو مجلس ارتجاع یکی از روشهای تقلبی ریختن آرا در صندوقها را برملا کرد و گفت: تعداد زیادی رأی با مشخصات کارت ملی افراد به صندوق ریخته شده، حال آن‌که صاحب کارت ملی خبر ندارد!

وی افزود: اتفاقی که در این انتخابات افتاد، پدیده کد ملی وارداتی است که به‌وفور شاهد آن بودیم، افراد زیادی بودند که با کد ملی آنها رأی داده بودند و بعد از مراجعه به صندوق متوجه این امر شدند که به جای آنها رأی داده‌اند!

(سایت دیدبان رژیم ۱۷ اسفند)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3d19c765-4fa7-4ad3-96e1-faedf7061c45"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات