728 x 90

افزايش فشار بر زندانيان,

خطر جدی، جان فعال کارگری منصور اسانلو را تهدید می‌کند

-

زندانی سیاسی, منصور اسانلو, رئیس سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
زندانی سیاسی, منصور اسانلو, رئیس سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
حدود ۲ هفته است که شرایط جسمی منصور اسانلو رئیس هیأت مدیره سندیکای شرکت واحد تهران رو به وخامت گذاشته است ولی بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وی در بیمارستانهای خارج از زندان ممانعت به‌عمل می‌آورند او در طی این مدت چندین بار دچار حملۀ قلبی گردیده است تا حدی که ناچار به انتقال وی به بیمارستان شدند ولی هر بار معالجات او را متوقف و به زندان بازگرداند. آخرین باری که با پابند و دست‌بند به بیمارستان رجایی کرج منتقل گردید و وی را حتی بر تخت بیمارستان با دست‌بند و پابند قرار داده بودند. یکی از رگهای اصلی قلب او مسدود شده است و نیاز به درمان جدی و فوری دارد ولی از درمان جدی او خودداری می‌کنند و مجدداً او را روز چهارشنبه به زندان بازگرداند.

مادر سالخورده، همسر و فرزندانش پس از اطلاع یافتن از بستری شدن وی در بیمارستان رجایی به آن‌جا مراجعه کردند و خواستار ملاقات با آقای اسانلو شدند اما بازجویان وزارت اطلاعات اجازه ملاقات به آنها ندادند. خانواده اسانلو از پشت شیشه شاهد پابند و دست‌بند زدن به او در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان و حضور چند مأمور در اتاق وی بودند. خانواده اسانلو مقداری نوشیدنی تقویتی مانند آب میوه و غیره با خود برده بودند ولی مأموران حاضر در اتاق از تحویل گرفتن و تحویل دادن به آقای اسانلو خودداری کردند.

در حال حاضر بازاری زندانی محسن دکمه‌چی در آستانۀ مرگ قرار دارد ولی بازجویان ولی‌فقیه او را از درمان محروم کرده‌اند و وی را به سوی مرگ تدریجی سوق می‌دهند هم‌چنین زندانیان سیاسی ماشالله حائری و شیر محمد رضایی در شرایط حاد جسمی به‌سر می‌برند.
زندانیان سیاسی ارژنگ داودی و مصطفی اسکندری در سلول انفرادی بند ۱ معروف به سگدونی تحت شکنجه‌های غیرانسانی مأموران ولی‌فقیه علی خامنه‌ای قرار دارند.
زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند۴ زندان گوهردشت کرج در ایزولۀ کامل به‌سر می‌برند و ارتباط تلفنی آنها با خانواده هایشان قطع شده است. زندانیان سیاسی زمانی که برای ملاقات کابینی با خانواده‌های خود برده می‌شوند هر سری ۷ نفر حق ملاقات با خانواده خود و در حضور پاسداربندها را دارند. خانواده‌ها باید ساعتها منتظر شوند تا نوبت آنها برسد و هنگام ورود به سالن ملاقات با بازرسی بدنی توهین‌آمیز و غیرمعمولی مواجه هستند. زندانیان سیاسی حق هیچگونه ارتباطی با بیرون از سالن را ندارند حتی با پاسداربندها، از هواخوری محروم هستند. آنها از امکانات اولیۀ پزشکی بهداری زندان محروم هستند، امکان خرید از فروشگاه بند از آنها سلب شده است. یورشهای مستمر گارد زندان به درون سالن و مورد ضرب‌وشتم و اهانت قرار دادن زندانیان سیاسی و تخریب حداقل امکانات شخصی آنها ادامه دارد و هم‌چنین موارد متعدد فشار و اذیت و آزار بر آنها روا داشته می‌شود.

سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج تحت نظر مستقیم شورای عالی امنیت نظام و وزارت اطلاعات قرار گرفته است که فرامین سرکوب و شکنجۀ جسمی و روحی زندانیان سیاسی را از شخص علی خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم می‌گیرند و توسط بازجویان وزارت اطلاعات، علی حاج کاظم رئیس زندان، علی محمدی معاون زندان فرجی جانشین اطلاعات زندان و پاسداربندها به اجرا گذاشته می‌شود.
فعالین حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران، نسبت به خطر جانی که تعدادی از زندانیان سیاسی بیمار در زندان گوهردشت کرج با آن مواجه هستند هشدار می‌دهد و از دبیرکل، کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد و سایر مراجع بین‌المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی‌فقیه علی خامنه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل‌متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می‌باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات