728 x 90

خروج از ليست تروريستي,

تام ریج: مجاهدین طی سالیان طولانی در راه دموکراسی برای ایران مبارزه کرده‌اند

-

تام ریج
تام ریج
تام ریج، وزیر سابق امنیت داخلی آمریکا، طی مصاحبه‌یی با تلویزیون سی.اس.پن در روز اول فوریه گفت: مجاهدین یک گروه از مردان و زنان هستند که طی سالیان طولانی در راه دموکراسی برای ایران مبارزه کرده‌اند. وی گفت: ما به‌شدت دنبال این هستیم که آنها را از لیست به‌اصطلاح تروریستی بیرون بیاوریم. این مردان و زنان می‌خواهند صدای مخالفتشان با احمدی‌نژاد را به گوش دنیا برسانند و به دلایل عجیب ما فکر می‌کنیم که نگه‌داشتن اسم آنها در لیست تروریستی شانس ما برای مذاکره با ایران را تقویت می‌کند.

در این مصاحبه وی در پاسخ به سوالی در مورد بیشترین عامل نگرانی خود گفت: این سؤال به دفعات زیادی از من می‌شود. احتمالاً ایران و توانایی هسته‌ای، شاید ولی سلاح اتمی نه، کشوری مثل ایران به‌نظر می‌رسد به‌رغم گفتگو و مذاکرات و ملاقاتهای پی‌درپی ما در طی سالیان در رابطه با توانایی اتمیش با در نظر گرفتن تفکر ضداسراییلی و ضدغربی و طینت شیطانی تفکرات احمدی‌نژاد اگر این رژیم به سلاح اتمی دست پیدا کند نگرشی که نسبت به آمریکا دارد و فکر می‌کند که از مجازات آمریکا و سازمان ملل مصون است، یک ایران مسلح به سلاح هسته‌ای فکر می‌کنم بیشترین خطر را برای سایر دنیا دارد…
تام ریج سپس در پاسخ به سؤال یک شنونده درباره علت ملاقات با گروهی که مدافع خروج نام مجاهدین از لیست تروریستی است، گفت:
من مطمئناً از اشاره شما به کارهایی که بعضی از ما برای حمایت از مجاهدین خلق ایران انجام می‌دهیم، قدردانی می‌کنم، این سازمان در زمان کلینتون یک سازمان تروریستی اعلام شد. این یک اقدام اشتباه در آن زمان بود که با این قصد انجام شد که دولت ایران به همکاری و گفتگو با ما راضی خواهد شد. همان‌طوری‌که خیلی خوب می‌دانید و یا شاید شما نمی‌دانید که این افراد اکنون در جایی به‌نام کمپ اشرف هستند و سلاحهایشان را تحویل داده‌اند. اینها به‌وسیله ارتش آمریکا محافظت می‌شدند و آن حفاظت به دولت مالکی و نیروهای عراقی منتقل شد. شما هم‌چنین باید بدانید که اتحادیه اروپا با چندین حقوقدان مورد احترام، این سازمان را مورد بررسی قرار دادند و گفتند که سزاوار نیست که اینها تروریست تلقی شوند. انگلیس هم همین کار را انجام داد، یک دادگاه در آمریکا پیشنهاد کرد که اینها نباید در لیست تروریستی باشند و همین حالا این نامگذاری مورد بازبینی خانم وزیر کلینتون است.
تام ریج گفت: این یک گروه از مردان و زنان است که طی سالیان طولانی در راه دموکراسی برای ایران مبارزه کرده‌اند وقتی من از پاریس دیدار می‌کردم، با یک گروه از زنان مسن‌تر ایرانی ملاقات کردم. آنها تصاویر شوهران، پسران و دخترانشان را که زندانی و یا شکنجه شده یا به قتل رسیده بودند، به من نشان دادند.
هزاران هزار نمونه در این رژیم وجود داشته است و واضح است که ما خیلی دقیق مسائل مربوط به حمایت علنی‌مان را در رابطه با بیرون آوردن مجاهدین از لیست مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای بیرون آوردن نام مجاهدین از لیست تروریستی ما مطمئناً و خیلی راحت می‌توانیم بگوییم که ما در چارچوب قانون کار می‌کنیم و به‌شدت دنبال این هستیم که آنها را از لیست به‌اصطلاح تروریستی بیرون بیاوریم. این مردان و زنان می‌خواهند صدای مخالفتشان با احمدی‌نژاد را به گوش دنیا برسانند و به دلایل عجیب ما فکر می‌کنیم که نگه‌داشتن اسم آنها در لیست تروریستی شانس ما برای مذاکره با ایران را تقویت می‌کند، اما رژیم، با مصونیت از مجازات به سازمان ملل نگاه می‌کند. در رابطه با قطعنامه‌های حقوق‌بشری آنها هم‌چنین با مصونیت از مجازات سازمان ملل به آمریکا در رابطه با سلاح اتمی نگاه می‌کند. واقعیتش این است که ما لااقل باید اجازه دهیم که آنهایی که می‌خواهند، مخالفتشان با نظام و حمایتشان از دموکراسی را به خیابانها بکشند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b18377c1-04d0-4f5d-b30c-11f882c489eb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات