728 x 90

اعتراضات دانشجويي,

دانشگاهیان ایران به اقدامات اخیر کامران دانشجو اعتراض کردند

-

پروفسور ثبوتی - کامران دانشجو
پروفسور ثبوتی - کامران دانشجو
عملکرد کامران دانشجو، وزیر علوم ایران، در روزهای اخیر با واکنشهای اعتراضی جامعه دانشگاهی ایران روبه‌رو شده است.
به گزارش صدای آمریکا در تازه‌ترین این واکنشها، جمعی از اساتید دانشگاههای ایران ضمن هشدار درباره عواقب تغییر پروفسور ثبوتی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از وزیر علوم خواستند تا تصمیمش را در این باره تصحیح کند.
در نامه‌یی که روز گذشته منتشر شد، ۳۸تن از اساتید دانشگاههای ایران که در دانشگاههای صنعتی شریف، پژوهشگاه دانشهای بنیادی، تهران، اصفهان، کرمان و زنجان مشغول به کار هستند، نسبت به تاثیرات زیانبار این تصمیم هشدار دادند.
اساتید دانشگاههای ایران خطاب به وزیر علوم نوشته‌اند: کاش قبل از تصمیم‌گیری عجولانه در این مورد، شناخت کافی از مقام استاد ثبوتی و هم‌چنین رابطه دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با جامعه علمی ایران از یکسو و مردم و بزرگان شهر زنجان از سوی دیگر فراهم می‌آمد.
از سوی دیگر انجمن اسلامی دانشجویان دموکراسی‌خواه دانشگاه تهران در نامه‌یی خطاب به کامران دانشجو در ارتباط با سخنان اخیر وی مبنی بر با خاک یکسان کردن دانشگاههایی که از منظر وی خارج از فرهنگ بسیجی-اسلامی باشند، واکنش نشان داد.
این تشکل دانشجویی در قسمتی از بیانیه خود می‌نویسد: با بازیچه قرار دادن و حصار کردن مذهب بر گرد دانشگاه، از یک طرف دین را از سکه انداخته‌اید و از طرف دیگر دانشگاه را از تولید علم، عقیم کرده‌اید که این‌جا دیگر از ساختن آمارهای دروغین عاجزید. چه آن که شما نه درد دین دارید و نه پیشرفت و توسعه کشور برایتان مهم است که دلبستگی‌تان به حفظ این قدرت نامشروع و آلوده به خون، ریشه ویرانیهای دانشگاه و کشور است.

عبارت «ساختن آمارهای دروغین» در بیانیه دانشجویان اشاره‌یی است به انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته ایران. انتخاباتی که اعلام نتایج آن منجر به شکل‌گیری اعتراضات دامنه‌دار و گسترده‌یی شد و نام کامران دانشجو، وزیر علوم کنونی ایران و رئیس ستاد انتخابات کشور در آن زمان از سوی نامزدهای معترض به‌عنوان یکی از دست‌اندرکاران اصلی تقلب انتخاباتی مطرح شد. اتهامی که از سوی مسئولان جمهوری اسلامی همواره رد شده است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/aba7e4ae-2740-4cb7-bc9c-6ad01b46777e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات