728 x 90

گزارش فاکس‌ نیوز از تماس با هواداران مجاهدین و قیام‌کنندگان در داخل ایران

گزارش فاکس‌ نیوز از تماس با هواداران مجاهدین و قیام‌کنندگان در داخل ایران
گزارش فاکس‌ نیوز از تماس با هواداران مجاهدین و قیام‌کنندگان در داخل ایران
تلویزیون فاکس‌ نیوز گزارشی از تماس خود با هواداران مجاهدین در داخل ایران درباره قیام اخیر منتشر کرده است.

فاکس نیوز گزارش خود را با شعار تظاهرکنندگان «مرگ بر دیکتاتور مرگ بر دیکتاتور» شروع می‌کند و می‌گوید:
آنها جان خود را بخطر انداخته‌اند تا آزادی را به ایران بیاورند.

تظاهرکنندگان ایرانی از خیابانها به فاکس‌ نیوز گفتند آنها از پرزیدنت ترامپ و مردم آمریکا به‌خاطر حمایت از قیامشان علیه رژیم استبداد مذهبی در تهران تشکر می‌کنند.

ما با فعالینی در ایران از طریق سایتهای اجتماعی تماس گرفتیم مکان آنها مخفی است آنها نمی‌خواهند ما از صدای آنها استفاده کنیم که از عمل تلافی‌جویانه می‌ترسیدند.

یکی از تظاهرکنندگان به ما گفت: «ما از پرزیدنت ترامپ متشکریم. ما از تمامی هواداران مردم که این رژیم را تحت فشار گذاشته‌اند می‌خواهیم که بهمراه شما فشار آورند تا (آنرا) سرنگون کنیم».

تظاهرکنندگانی که ما با آنها صحبت کردیم قاطع بودند آنها قول می‌دادند که تسلیم نمی‌شوند تا که رژیم تندروها را سرنگون کنند.

آنها می‌گویند:‌ «مردم ایران خواستار دستیابی به دولتی دموکراتیک و مستقل می‌باشند تا که در آن نقش داشته باشند. در ایران در تاکسیها و اتوبوس‌ها و اماکن عمومی می‌شنوید که مردم می‌گویند آنها از این‌که آمریکا و پرزیدنت ترامپ عملاً دست به‌عمل در کنار مردم ایران می‌زنند خوشحالند و همان‌طور که می‌دانید سرنگونی این رژیم و تأسیس یک کشور آزاد در جهت منافع کل جهان است».

یک فعال دیگر با پیام به سؤالات ما پاسخ داد:
سؤال فاکس‌ نیوز از یک معترض ایرانی: پرزیدنت رژیم ایران را بیرحم و فاسد خواند، شنیدن این برای شما چقدر اهمیت داشت؟

پاسخ معترض ایرانی از طریق اینترنت: «او درست می‌گوید. او باید به مردم ایران کمک کند. ما به اینترنت احتیاج داریم زیرا اینترنت در ایران ممنوع شده است. ما از پرزیدنت ترامپ می‌خواهیم اتحادیه اروپا را قانع کند که ملاها را تحریم کنند».

تظاهرکنندگان اعضای گروه اپوزیسیون شورای ملی مقاومت ایران هستند رهبر آن مریم رجوی است که مستقیماً توسط دولت به‌خاطر این ناآرامیهای مقصر شناخته شده است.

فاکس نیوز در حالی که بنر بزرگ خانم رجوی بر روی یک پل در تهران را نشان می‌دهد می‌گوید:
هواداران با سرسختی بنرها و تصاویر مریم رجوی را به‌نمایش گذاشته‌اند.

علت تظاهرات این است که یکی از توئیت‌کنندگان به ما می‌گوید «ما در ایران زندگی نداریم. مرگ و زندگی ما یکی است. ما چیزی برای از دست دادن نداریم. ما آزادی می‌خواهیم. فقط فقر و بیکاری و فساد نتیجه رژیم ملاها بوده است».

نفر دیگر حتی واضح‌تر گفت: «این قیامها تازه شروع شده است. مردم به هیچوجه نمی‌خواهند تسلیم شوند. صبر آنان لبریز شده و چیزی برای از دست دادن ندارند. هیچکس نمی‌خواهد برگردد. ما خواستار پیشروی هستیم. مردم خواهان جمهوری آزاد می‌باشند و این چیزی است که شعار آن را می‌دهند. می‌دانیم که در معرض یک انقلاب قرار داریم. این انقلابی اجتناب‌ناپذیر است و ما آن را پیش می‌بریم».

تظاهرکنندگان هم‌چنین از پرزیدنت ترامپ خواستند که تحریمهای بیشتری را علیه رژیم اعمال کند.