728 x 90

تهدید نابینایی زندانی سیاسی احمد دبات در یزد

تهدید نابینایی زندانی سیاسی احمد دبات در یزد
تهدید نابینایی زندانی سیاسی احمد دبات در یزد
زندانی سیاسی تبعیدی احمد دبات در زندان یزد در معرض نابینایی قرار دارد.
این زندانی سیاسی پس از شکنجه و فشارهای متعدد در دوران بازجویی و دوران حبس خود در زندانهای دزفول و یزد، دچار مشکلات جدی چشم شده به‌طوری که درصد بالایی از بینایی خود را از دست داده و در معرض کوری قرار دارد.

خانواده این زندانی سیاسی پس از پیگیری و مراجعات فراوان موفق شدند دژخیمان زندان را مجبور کنند که وی را تحت حفاظت مأموران زندان نزد پزشک ببرند. در این معاینات مشخص شد که او در اثر فشارهای زندان در معرض نابینایی است.

احمد دبات ۲۸ساله فرزند علیوی، ساکن شهر شوش؛ متاهل دارای یک فرزند دختر به نام رغد است. این زندانی سیاسی دانشجوی اخراجی رشته عربی در دانشگاه پیام نور دزفول بود. وی در سال ۸۸ با فشار وزارت اطلاعات از دانشگاه اخراج شد.

احمد دبات در سال ۱۳۹۰ توسط اطلاعات شهر شوش بازداشت شد و در مدت بازداشت چند ماهه‌اش به‌شدت شکنجه شد. در اثر شکنجه بدن وی از چند ناحیه دچار سوختگی شدید شده و تعدادی از دندانهایش شکست. بر اثر گزارش منتشر شده ناخنهای انگشتان وی در بازداشتگاه اطلاعات کشیده شد.

زندانی سیاسی احمد دبات از سوی بیدادگاه رژیم (دزفول) به ۲۲سال زندان و تبعید به زندان یزد محکوم شد.

احمد دبات نزدیک به ۶سال است که در زندان دزفول و یزد زیر شکنجه‌های طاقت‌فرسا قرار داشته است و بر اثر این شکنجه‌ها به نوعی ترس عصبی بی‌مورد مبتلا شده است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/747b2ff1-b9d2-4cdb-a533-fea480080f16"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات