728 x 90

وزیر خارجه آلمان:‌ می‎‌خواهیم به‌طور مشترک با آمریکایی‌ها با دخالت رژیم ایران در منطقه مقابله کنیم

زیگمار گابریل وزیر امورخارجه آلمان
زیگمار گابریل وزیر امورخارجه آلمان
زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه گفت:‌ می‎‌خواهیم به‌طور مشترک با آمریکایی‌ها با دخالت رژیم ایران در منطقه مقابله کنیم.

وی افزود:‌ برلین و ریاض، درباره نقشی که رژیم ایران در سیاست خارجی در منطقه ایفا می‌کند و نقش حزب‌الله لبنان، هم‌نظر هستند.

زیگمار گابریل که روز چهارشنبه 29آذر با روزنامه الشرق‌الأوسط مصاحبه می‌کرد، افزود: «برلین و ریاض در تحلیل اوضاع، نقطه نظرات مشترکی دارند. عربستان درباره رژیم ایران بسیار نگران است. هم‌چون عربستانی‌ها ما نیز از نقشی که رژیم ایران در سیاست خارجی‌اش در قبال منطقه ایفا می‌کند، نگرانیم

وزیر امور خارجه آلمان با تأکید بر ضرورت مقابله با دخالت رژیم ایران گفت: «می‎‌خواهیم به‌طور مشترک با آمریکاییها با نقش رژیم ایران در منطقه مقابله کنیم».

وی درباره بحران سوریه گفت کنفرانس گفتگوی ملی که قرار است در شهر سوچی روسیه برگزار شود، جایگزین مذاکرات صلح در ژنو نخواهد بود. وی افزود: «چنان‌چه روسیه در تلاش برای دستیابی به راه‌ حلی مسالمت‌آمیز و پایدار برای سوریه جدی است، باید نظام بشار اسد را برای جدی گرفتن ژنو زیر فشار بگذارد زیرا ژنو مکانی صحیح برای روند سیاسی است.
منبع:‌العربیه 29آذر.