728 x 90

تلویزیون فاکس‌نیوز: افشای سایت‌های مخفی مرتبط با توسعهٴ تسلیحات اتمی رژیم ایران توسط شورای ملی مقاومت ایران

علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران
علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران
فاکس‌ نیوز در گزارش خود می‌نویسد: «انتظار می‌رود رئیس‌جمهور دونالد ترامپ در این هفته، برجام را تأیید نکند این پرونده سپس به کنگره منتقل می‌شود که 60روز فرصت دارد در مورد اعمال مجدد تحریم‌های سنگین مربوط به قبل از سال 2015 (علیه رژیم ایران) تصمیم‌گیری کند...

هم‌زمان... یک گزارش جدید تحقیقاتی 52صفحه‌یی که توسط شورای ملی مقاومت ایران با عنوان «هستهٴ مرکزی اتمی (رژیم) ایران: تأسیسات نظامی بازرسی‌ نشده» که به‌دست فاکس‌نیوز رسیده اعلام می‌کند، بسیار نامحتمل است که برنامه تسلیحات اتمی (این رژیم) متوقف شده باشد...

مقاومت ایران در این گزارش با جزییات می‌گوید که 4تأسیسات عمده را شناسایی کرده که «با درجات بالایی از اطمینان» درگیر جنبه‌های مختلفی از پروژه‌های تسلیحات اتمی (رژیم) بوده‌اند».

فاکس‌ نیوز سپس با استناد به گزارش مقاومت ایران، جزییات مربوط به 4سایت مذکور را برشمرده که عبارتند از:
پژوهشکده که در مجموعه نظامی پارچین در جنوبی شرقی تهران واقع شده است.
تأسیسات صنعتی نوری واقع در مجموعه نظامی حفاظت‌شده خجیر در جنوب شرقی تهران
سایت هفت تیر که به وزارت دفاع رژیم تعلق دارد و در منطقهٴ نظامی در نزدیکی شهر اصفهان، در یک منطقهٴ کوهستانی واقع شده است. و سایت سنجریان در شرق تهران

علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت ائتلاف اصلی اپوزیسیون در مقابل حکومت آخوندها در واشینگتن... به فاکس‌نیوز گفت: «سال‌هاست که (رژیم) ایران دارای دو برنامه اتمی است؛ یکی غیرنظامی و دیگری نظامی است؛ هدف (بخش) نظامی آن تولید اولین بمب اتمی (رژیم) ایران است... بخش غیرنظامی برنامه اتمی به‌صورت منظم، پوشش منطقی قابل‌قبول برای بخش نظامی را ارائه می‌دهد و به‌عنوان یک کانال برای آن عمل می‌کند. جنبهٴ نظامی این برنامه در قلب فعالیتهای اتمی (رژیم) ایران بوده و هم‌چنان ادامه دارد».

فاکس‌ نیوز می‌افزاید: « مقاومت ایران نهاد مسئول تولید بمب اتمی (رژیم ایران) به‌نام سپند... را که تحت کنترل سپاه پاسداران است، به‌مدت نزدیک به دو دهه، تحت نظارت داشته است... سپند از هفت زیرمجموعه تشکیل شده که هر کدام بخش مشخصی از تحقیقات بر سر تسلیحات اتمی را انجام می‌دهند. قسمت مسئول انجام تحقیقات و ساختن چاشنی برای سلاح اتمی، مرکز تحقیقات و توسعهٴ فن‌آوری انفجار و ضربه یا متفاز نام دارد... تحقیقات شورای ملی مقاومت در داخل ایران، توسط شبکه‌یی از... (هواداران) مجاهدین صورت گرفته است که برنامه (اتمی رژیم ایران) را به‌طور خاص در سال 2002اولین بار افشا کردند.

علیرضا جعفرزاده، گفت: «هر چه بیشتر تحقیق کردیم، بیشتر متوجه شدیم که برنامه تسلیحات (اتمی) به‌طور کامل فعال است... بخش نظامی به‌لحاظ اسامی، محل‌ها و سازماندهی مجدد، طی سالیان تغییر کرده، اما هرگز کار خود را متوقف نکرده و چهره‌های کلیدی آن نیز تغییر نکرده‌اند».

فاکس‌ نیوز با اشاره به ممانعت رژیم از بازرسی از تأسیسات نظامی می‌افزاید: «علیرضا جعفرزاده توضیح می‌دهد: «... چندین سایت و مرکز که فعالیت‌های مرتبط با اتمی در آنجا صورت می‌گیرد، در مجموعه‌های بزرگ نظامی واقع شده‌اند که هم‌چنین دربرگیرندهٴ تونل‌ها و سوله‌هاست. این نه تنها دسترسی آژانس را دشوارتر می‌سازد، بلکه امکان جابه‌جایی این مراکز و پروژه‌ها به اماکن دیگر در همان مجموعه فراهم می‌کند».

علیرضا جعفرازده، هم‌چنین گفت: «هیچ یکی از تأسیسات نظامی کلیدی که در مراکز نظامی واقع شده‌اند، توسط آژانس مورد بازرسی قرار نگرفتند و قطعاً این کار از بعد از برجام انجام نشده است... کنگره باید فشار را با اعمال تحریم‌های جدید علیه سپاه و دستگاه سرکوب داخلی (رژیم) افزایش دهد. چون (این رژیم) در زمینه داخلی، آسیب‌پذیر است...»

دیلی میل- انگلستان: شورای ملی مقاومت ایران می‌گوید رژیم آخوندها برنامه مخفی اتمی خود را به‌رغم توافق اتمی متوقف نکرده است
دیلی میل انگلستان گزارش داد: «شورای ملی مقاومت ایران می‌گوید، حکومت ایران برنامه اتمی خود را به‌رغم توافق 2015... متوقف نکرده است... گزارش منتشر شده (این شورا) می‌گوید، 4سایت عمده وجود دارد که با درجه بالایی از اطمینان، برای فعالیت‌های اتمی به‌کار گرفته شده‌اند...
شورای مقاومت ایران یک ائتلاف گسترده و دموکراتیک سازمانهای ایرانی است که به‌شدت مخالف (رژیم حاکم) است و خواهان برقراری یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت است...»

اکسپرس انگلستان نیز در گزارشی در این رابطه، می‌نویسد: «در حالی که (رژیم) ایران ترامپ را به‌خاطر تهدید به ترک توافق مورد حمله قرار می‌دهد، هم‌زمان در «4تأسیسات اتمی» فعالیت‌های خود را به پیش می‌برد... (رژیم) ایران با فعالیت در این 4تأسیسات نظامی توسعهٴ اتمی، توافق اتمی را نقض می‌کند؛ توافقی که دونالد ترامپ آن‌را مایهٴ شرمساری دانسته است... شورای ملی مقاومت گزارشی را تحت عنوان «قلب اتمی (رژیم) ایران» منتشر کرد که از منابع داخلی و شاهدان عینی مخالف (رژیم) گردآوری شده و می‌گوید، سپاه پاسداران به برنامه اتمی نظامی خود... ادامه داده است».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات