728 x 90

آمریکا تحریم‌های اقتصادی سودان را لغو کرد

امریکا: لغو تحریم‌های اقتصادی 20ساله علیه سودان
امریکا: لغو تحریم‌های اقتصادی 20ساله علیه سودان
آمریکا روز جمعه 14مهر 96 تحریمهای اقتصادی سودان را لغو کرد. سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا لغو تحریم‌های 20ساله اعمال شده آمریکا علیه سودان را، نتیجه گام‌های مثبت این کشور در مناطق درگیر دانست و طی بیانیه‌یی گفت:‌ سودان در مناطق درگیری گام های مثبتی برداشته و شرایط ارسال کمکهای بشردوستانه به این مناطق را تأمین کرده است. هم‌چنین برای حل مشکلات منطقه و مقابله با تروریسم نیز از روابط نزدیکی با آمریکا برخوردار است.
 
 امریکا: لغو تحریم‌های اقتصادی 20ساله علیه سودان
امریکا: لغو تحریم‌های اقتصادی 20ساله علیه سودان
 
هدر نائِرت این تصمیم را نتیجه 16دور مذاکره دیپلوماتیک بیان و تأکید کرد: دولت سودان طی 9ماه اخیر در خصوص همکاری با آمریکا جدیت نشان داده و اقدامات اساسی در راستای توقف درگیری و رساندن کمکهای بشردوستانه انجام داده است. هم‌چنین برای ثبات منطقه اهمیت قائل شده است.

بیشتر بخوانید:
 

سودان ”مشتاقانه در انتظار ”برقراری روابط عادی با آمریکا است

وزیر خارجه سودان روز سه‌شنبه هفتم شهریور 96 گفت کشورش که در 20سال گذشته تحت تحریمهای آمریکا بوده است مشتاقانه در انتظار برقراری روابط عادی با ایالات متحده است.. ابراهیم غندور به مارک گرین رئیس آژانس ایالات متحده برای توسعه بین‌المللی گفت: ”ما مشتاقانه در انتظار عادیسازی روابطمان با آمریکا هستیم“... باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ماه ژانویه قبل از پایان دوره ریاست جمهوریش به‌عنوان یک اقدام حسن‌نیت کاهش تحریم‌هایی را در مورد سودان اعلام کرد، این اقدام در رابطه با افزایش همکاری سودان در مبارزه علیه تروریزم و به‌خاطر دور شدن خارطوم از رژیم ایران و نزدیکی آن به کشورها خلیج‌فارس توسط اوباما صورت گرفت... لغو تحریمها به‌معنی لغو تحریم تجاری، آزاد ساختن دارائیها و لغو محدودیتهای مالی علیه سودان خواهد بود که باعث مختل ساختن اقتصاد سودان گشته است… .
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6ada7c5b-318d-42b1-a625-5c7cf8d19e7c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات