728 x 90

عضو ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه:‌ بمباران سلمیه توسط رژیم اسد و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران بود

عقاب یحیی عضو هیأت سیاسی ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه
عقاب یحیی عضو هیأت سیاسی ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه
عقاب یحیی عضو هیأت سیاسی ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه گفت بمباران شهر سلمیه چند روز بعد از اظهارات قاسم سلیمانی انجام گرفت که گفته بود اهالی این شهر بنیادگراتر از داعش هستند.

سایت این ائتلاف روز ۲۷شهریور ۹۶ به‌نقل از عقاب یحیی افزود رژیم اسد و بوقهایش می‌خواهند توجهات را روی داعش ببرند که گویا آن بمباران کار داعش بوده است در حالیکه شاهدان زنده در منطقه می‌گویند که این موشکها از طرف رژیم اسد و شبه‌نظامیان تروریست هواداران رژیم ایران شلیک شده است.

وی گفت هدف رژیم اسد و سردمداران تهران این است که اهالی منطقه را بترسانند و آنها را مجبور به کوچ کنند و یا مبالغی باج‌گیری کنند.

وی تأکید کرد که اهالی این منطقه عزم جزم کرده‌اند که با استبداد و دیکتاتوری بجنگند و این عمل نیازمند کار و فدای بیشتری است.

بیشتر بخوانید:‌

عقاب یحیی: برای آزادی سوریه از دست اسد و شبه‌نظامیان فرقه‌گرای رژیم ایران تلاش خواهیم کرد

عقاب یحیی عضو هیأت سیاسی در ائتلاف ملی برای نیروهای انقلابی و اپوزیسیون سوریه تأکید کرد که هیأت اپوزیسیون در ژنو برای آزادی سوریه و خلاصی از دست رژیم اسد و روسیه و شبه‌نظامیان فرقه‌گرای رژیم ایران تلاش خواهد کرد.

سایت ائتلاف ملی سوریه 27اردیبهشت 96 نوشت: عقاب یحیی گفت رژیم اسد از گفتگوهای ژنو ترس دارد چون این گفتگوها به سوی یک روند انتقال سیاسی حقیقی رهنمون می‌کند و بشار اسد با چسبیدن به قدرت و اصرار روی راه‌حل امنیتی و سیاسی عامل به شکست کشاندن گفتگوهاست.

عقاب یحیی که به‌عنوان مشاور در گفتگوها شرکت می‌کند گفت: هیأت گفتگوها برای آزادی از دست نیروهای خارجی یعنی روسیه و ایران از طریق روند گفتگوها تلاش خواهد کرد و این دو رژیم هستند که باعث شدند اسد جنایات جنگی مرتکب شود و راه‌حل سیاسی را به شکست بکشاند.

سری جدید گفتگوها سه‌شنبه 27اردیبهشت 96 در ژنو شروع شد و تا جمعه 29اردیبهشت ادامه خواهد داشت تا درباره انتقال سیاسی طبق بیانیه ژنو و قطعنامه 2254 بحث و گفتگو شود.

یاسر فرحان عضو دیگر هیأت سیاسی اپوزیسیون نیز در اشاره به شبه‌نظامیان فرقه‌گرای طرفدار رژیم ایران گفت رژیم اسد به کسانی تکیه دارد که توجهی به قطعنامه‌های شورای امنیت و ایجاد صلح در سوریه ندارند.

وی که در ژنو صحبت می‌کرد تأکید کرد که شبه‌نظامیانی که در کنار اسد می‌جنگند تروریست هستند و از سازمان ملل خواست که با آنها برخورد کند و رژیم ایران را یک حکومت فرقه‌گرا معرفی کند که پروژه‌های فرقه‌یی در منطقه رسم کرده و اجرا می‌کند و اعتقادات مردم را تغییر می‌دهد و یا برای تغییر ترکیب جمعیتی مردم را مجبور به کوچ می‌کند.

وی افزود که رژیم ایران سوریه را اشغال کرده است و جامعه جهانی باید اقداماتی برای اخراج کردن شبه‌نظامیان طرفدار ایران از زمینهای سوریه و مجازات جنایتکاران در حق مردم سوریه اتخاذ کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات