728 x 90

رشد ۴۰درصدی مستاجران در دولت روحانی

رشد 40درصدی مستاجران
رشد 40درصدی مستاجران
دبیر حکومتی انجمن انبوه‌سازان به افزایش 40درصدی خانوارهای مستاجر طی 5سال گذشته اعتراف کرد.
فرشید پورحاجت در مصاحبه با کیهان خامنه‌ای در روز ۲۰شهریور ۹۶ با اشاره به این‌که طبق آخرین سرشماری تعداد خانوارهای ایرانی از 5میلیون نفر به 7میلیون نفر افزایش یافته، گفت: طی 5سال گذشته با افزایش 40درصدی خانوارهای مستاجر روبه‌رو شده‌ایم که این خود باعث برهم‌خوردن نظم در این بازار شده است.
وی با بیان این‌که آمارها نشان می‌دهد خریداران وارد شده در بازار مسکن مصرف‌کنندگان واقعی هستند، گفت: بخش بزرگی از واحدهای تولید شده وارد بازار مصرفی شده‌اند و اکنون با کاهش واحدهای اجاره‌ای روبه‌رو هستیم.

بیشتر بخوانید:

افزایش ۴۵درصدی اجاره‌بها ‎در استان قزوین

در شرایطی که مستاجران با افزایش 40تا 60درصدی اجاره بها در بازار مسکن مواجهند بازارِ خرید و فروش مسکن با رکود بی‌سابقه‌ای روبه‌رو است.
سایت حکومتی صبح قزوین ۱۴مرداد ۹۶با ارائه گزارشی از وضعیت وخیم اجاره‌بها در این استان نوشت:‌ مستاجرین نیز برای تأمین مسکن خود ناچارند 50تا 70درصد حقوق خود را پرداخت کنند.
در همین رابطه یکی از بنگاه‌داران مسکن در منطقه کوثر و مینودر می‌گوید:‌ اجاره‌بهای واحدهای مسکونی امسال افزایش چشمگیری پیدا کرده است به‌طوری‌که کمترین رقم اجاره برای واحدهای مسکونی با متراژ پایین، مسیرهای دورافتاده و بعضاً پیلوت، 400هزار تومان است. به گفته این بنگاهدار از ابتدای سال 95 تاکنون اجاره بها افزیش یافته و امسال با افزایش 40تا 45درصدی به نقطه اوج خود رسیده است. وی ادامه می‌دهد: گرانی اجاره بهای مسکن بیداد می‌کند و تحمل این فشار برای مستاجرها سخت بوده و اکثراً توان پرداخت ندارند.

یکی دیگر از بنگاهداران می‌گوید: امسال بدترین سال کاری در طول 15سال فعالیتم است.
یکی از مراجعه‌کنندگان به بنگاه املاک مسکن می‌گوید: من مستاجر هستم و موعد اجاره‌ام به پایان رسیده است؛ به بیش از ۳۰بنگاه مراجعه کرده‌ام؛ اما خانه‌یی مناسب برای اجاره نیست.

۳۷درصد از جمعیت مردم ایران اجاره نشین هستند

در ایران تحت حاکمیت رژیم آخوندی بنا‌ به محتاطانه‌ترین برآوردها 7میلیون خانوار اجاره نشین هستند. این آمار 37درصد از جمعیت مردم ایران را شامل می‌شود، در حالیکه در بعضی دیگر از برآوردها این آمار تا دوبرابر این رقم هم می‌رسد.
فردین یزدانی که از او به‌عنوان مدیر علمی طرح جامع مسکن رژیم نام برده می‌شود در این باره اعتراف می‌کند که این افزایش علامت هرچه فقیرتر شدن مردم تحت حاکمیت این رژیم است. وی می‌گوید: «می‌توان گفت که این افزایش آمار در اجاره‌نشینی حکایت از کاهش قدرت خرید مردم دارد. در ایران کسانی که توانایی خرید دارند، به‌عنوان مالک وارد بازار می‌شوند و عموماً اینطور نیست که خانواده‌ای پول کافی داشته باشد و مستاجر بماند. در کشور ما بیشترین تعداد مستاجران مربوط به دهک‌های پایین درآمدی هستند».
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/10920dc5-f116-44f6-a7b0-d337a60551bb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات