728 x 90

وزارت‌خارجه آلمان: رفتار رژیم ایران با زندانیان، نقض میثاقهای بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است

وزارت‌خارجه آلمان
وزارت‌خارجه آلمان
وزارت‌خارجه آلمان ضمن ابراز نگرانی از وضعیت خطرناک سلامتی زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان گوهردشت ، رفتار رژیم با زندانیان را نقض میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی توصیف کرد.

خانم بِربِل کوفلر نماینده ویژه دولت آلمان در امور حقوق‌بشر و کمکهای بشر دوستانه در وزارت‌خارجه این کشور روز ۱۴شهریور (۵سپتامبر)، اعلام کرد: وضعیت تندرستی زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر که در اعتراض علیه جابه‌جایی‌شان به بخش فوق‌العاده کنترل شده زندان و شرایط غیرانسانی حبس دست به اعتصاب‌غذا زده‌اند، بسیار خطرناک است. آنها از رسیدگی درمانی مناسب محروم شده‌اند و امکان دیدار اعضای خانواده و وکلایشان از آنها سلب شده است.

وی افزود: این نحوه رفتار با زندانیان، در تعارض با مفاد پیمان بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است که رژیم ایران نیز از امضاکنندگان آن است.

نماینده ویژه دولت آلمان در امور حقوق‌بشر از مقامات حکومت آخوندی خواست به تعهدات خود مبنی بر رفتار شایسته انسانی با زندانیان پایبند باشند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0064cffa-f7d9-49c5-a3da-9b3463fbf2aa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات