728 x 90

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی اوین درباره جان‌باختن درویش زندانی بهنام محجوبی

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی اوین
بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی اوین

مسئول مرگ این زندانی سیاسی

در وهله اول سرکرده قضایی رژیم ابراهیم رئیسی است

که باید در کنار سایر جنایاتش در قتل‌عام ۶۷

در این پرونده نیز بازخواست و محاکمه شود

یکی از زندانیان سیاسی بند ۸ اوین به نام بهنام محجوبی در اثر عدم رسیدگیهای پزشکی به موقع و بی‌تفاوتی محض زندان در این خصوص، متأسفانه جان باخت. این ضایعه را به خانواده، دوستان و هم بندیان وی تسلیت می‌گوییم.

تا آنجا که اطلاع داریم عدم تحمل حبس این زندانی سیاسی که به‌دلیل ابتلا به بیماری در زندان رنج می‌برد، دوبار از سوی پزشکی قانونی تأیید شده بود. اما دادستانی و وزارت اطلاعات مانع آزادی او شده بودند.

آزار و شکنجه کینه جویانه زندانیان سیاسی رویه سیستماتیک در این رژیم است و این نخستین بار نیست که با چنین فاجعه‌ای در زندانها روبه‌رو می‌باشیم. به همین دلیل مسئول مرگ این زندانی سیاسی در وهله اول سرکرده قضایی رژیم ابراهیم رئیسی است که باید در کنار سایر جنایاتش در قتل‌عام۶۷ در این پرونده نیز بازخواست و محاکمه شود.

ما زندانیان سیاسی زندان اوین از دبیرکل سازمان ملل متحد آقای آنتونیو گوترز و عموم نهادهای حقوق‌بشری و بین‌المللی می‌خواهیم تا برمبنای تعهد و پایبندی بر اصول انسانی و میثاقهای حقوق‌بشر در برابر این فاجعه ضدانسانی قاطعانه موضع‌گیری کنند و بار دیگر لزوم توجه و رسیدگیهای فوری آنان را نسبت به جنایات این رژیم که در درون زندانهای ایران صورت می‌گیرد اعلام می‌داریم.

جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین اسفند ۹۹