728 x 90

نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل

نمایشگاه یادبود شهیدان قتل‌عام 67
نمایشگاه یادبود شهیدان قتل‌عام 67
در بزرگداشت 30000زندانی سیاسی قتل‌عام شده در سال 67 به فرمان خمینی و هم‌چنین در همبستگی با زندانیان اعتصابی در زندان گوهردشت کرج، یک نمایشگاه یادبود در کلوپ خبرنگاران در ساختمان رزیدنس پلاس شهر بروکسل پایتخت بلژیک برگزار شد.

در این نمایشگاه دکتر آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت، پروفسور اریک داوید کارشناس برجسته حقوق بین‌المللی و خانم جولی وارد نماینده پارلمان اروپا از انگلستان از قسمتهای مختلف این نمایشگاه بازدید کردند.
دکتر آلخو ویدال کوادراس، نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل
دکتر آلخو ویدال کوادراس، نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل 
دکتر آلخو ویدال کوادراس طی سخنانی درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی به‌ویژه اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی در گوهردشت کرج گفت:
در حال حاضر شاهد نقض گسترده حقوق‌بشر توسط رژیم ایران در رابطه با 21زندانی سیاسی که در زندان گوهردشت در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برند، می‌باشیم. آنها بیش از یک ماه است که در این وضعیت به‌سر می‌برند و مراقبت‌های پزشکی را نپذیرفته‌اند و بیشترشان در شرایط بحرانی هستند. پس این وظیفه (آزادی خواهان) و مدافعان حقوق‌بشر در سراسر جهان است تا نظر مردم، دولتمردان، مسئولان، و کشورهای دموکراتیک جهان رو به این موضوع جلب کنند. رژیم ایران همواره از استراتژی سرپوش گذاری بر روی مسایل با غالب کردن سکوت خبری استفاده می‌کند.

پروفسور اریک داوید نیز طی سخنان کوتاهی در این نمایشگاه ضمن ابراز همبستگی با زندانیان اعتصابی گوهردشت کرج و تقدیر از پایداری آنها اظهار داشت:
مبارزه مجاهدین خلق ایران یک ارزش است و باید مورد توجه و حمایت قرار بگیرد. چرا که این مبارزه برای آزادی بیان است، مبارزه علیه بنیادگرایی مذهبی است و ارزشی در راستای رعایت قوانین انسانی و حقوق‌بشر است. از این جهت مبارزه مجاهدین خلق ایران برای من بسیار با ارزش می‌باشد و باید این پرنسیب را در ایران و جهان ارج گذاشت و پشتیبانی کرد با توجه به شرایط بی‌قانونی حاکم بر ایران، اینگونه نمایشگاهها و فعالیتهای شما، بسیار مؤثر است که می‌توانید واقعیت آنچه که در ایران می‌گذرد را به جامعه بین‌المللی و افکار عمومی برسانید و به‌خصوص این نمایشگاه در کنار دفاترکمیسیون و اتحادیه اروپا می‌تواند صدای مردم شما باشد و جنایات رژیم ایران را به تصویر بکشد. این مبارزه مقدس حتی در شرایط سخت، باید هم‌چنان ادامه داشته باشد و بسیار با ارزش است.

شما بدانید که تنها نیستید. به‌دلیل پشتکار شما در مبارزه، وجدانهای بیدار از شما حمایت می‌کنند.
پروفسور اریک داوید، نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل
 
پروفسور اریک داوید، نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل 
 
در این نمایشگاه هم‌چنین چند تن از زندانیان سیاسی که بتازگی از جهنم آخوندی خارج شده و در خارج کشور به مقاومت ایران پیوسته‌اند شرکت داشتند و مشاهدات خود را از جنایات رژیم در زندانهای حکومت آخوندی، برای بازدید کنندگان بازگو کردند.

شهروندان بلژیکی و حامیان مقاومت ایران ضمن بازدید از نمایشگاه، قتل‌عام زندانیان سیاسی را محکوم کردند و خواستار انجام تحقیقات حول این جنایت و محاکمه سران و عوامل دست‌اندرکار قتل‌عام زندانیان سیاسی شدند آنان هم‌چنین همبستگی خود را با زندانیان سیاسی اعتصابی در گوهردشت کرج اعلام کردند.

نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل

 نمایشگاه یادبود شهیدان سربدار قتل‌عام ۶۷ در بروکسل

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bd683516-5605-43d7-8bd0-191c00586a89"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات