728 x 90

هشدار پلیس اسپانیا در مورد یک حمله تروریستی بزرگ‌تر

 جزییات جدیدی از حملات ترروریستی بارسلون
جزییات جدیدی از حملات ترروریستی بارسلون
به گزارش رسانه‌های اسپانیا 28مرداد 96 پلیس این کشور جزییات جدیدی از حملات تروریستی بارسلون اعلام کرد. به گفته پلیس این حملات توسط یک هسته تروریستی 12نفره صورت گرفته و آنها برای ترورهای بزرگتر برنامه‌ریزی کرده بودند.

حمله روز پنجشنبه ۱۴کشته و بیش از ۱۰۰زخمی در بارسلون و کمبریلز بر جای گذاشت. در میان مجروحان ۱۳نفر آلمانی و ۲۶نفر فرانسوی هستند که حال دست‌کم ۱۱نفرشان وخیم گزارش شده است.

تاکنون ۴مظنون دستگیر شده‌اند که سه نفرشان مراکشی هستند و یکی اهل اسپانیا.

سخنگوی پلیس جمعه بعدازظهر گفت که عامل اصلی این حملات احتمالاً مردی به نام 'موسی. او' است که در شهر ریپل در منطقه کاتالونیا زندگی می‌کرده است. برادر او دریس نیز در میان افرادی است که در ریپول دستگیر شده‌اند.

حدس زده می‌شود که یک اتفاق دیگر نیز با حمله روز پنجشنبه مرتبط باشد. چهارشنبه (۱۶اوت) انفجاری در یک خانه در آلکانار در ۲۰۰کیلومتری بارسلون در کاتالونیا رخ داد که در آن یک نفر کشته شد. ۲۰کپسول گاز در این خانه انبار شده بود. پلیس این انفجار را با حملات تروریستی بعد از آن مرتبط می‌داند.

یک روز پس از این حملات، هزاران نفر در پلازا کاتالونیا در بارسلون جمع شدند تا یاد قربانیان را گرامی بدارند. در میان این جمعیت ماریانو راخوی، نخست‌وزیر و فیلیپه پادشاه اسپانیا نیز حضور داشتند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات