728 x 90

اعدام سه زندانی در زندان عادل‌آباد شیراز

عادل اباد  شیراز
عادل اباد شیراز
رژیم ضدبشری آخوندی سه زندانی جوان را در زندان عادل‌آباد شیراز بدار آویخت. اسامی این سه زندانی که صبح روز سه‌شنبه ۱۰مرداد  96 اعدام شدند عبارتند از:‌ «ابولحسن ابروان»، «عطا عطازاده» و «حسن عارفیان فر». این سه جوان هنگام بازداشت در سال 92 زیر ۲۰سال سن داشتند. اعدام این سه زندانی از سوی رسانه‌های حکومتی اعلان نشده است.

بیشتر بخوانید:
 
ماشین اعدام و شکنجه رژیم آخوندی بعد از نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری شتاب بیشتری به خود گرفته و تنها در ماه ژوییه ۲۰۱۷در یک رکورد کم سابقه ۱۰۱زندانی حلق‌آویز شده‌اند. شمار واقعی اعدامها بسا بیشتر است و این آمار اعدامهای مخفیانه را شامل نمی‌شود.

نکته قابل‌توجه این‌که عمده اعدام شدگان جوان بودند. دو جوان ۲۴و ۲۷ساله در تربت حیدریه (اعدام در ملأ عام)، یک زن ۲۵ساله در بابل، یک جوان ۲۴ساله در کرمان، دو جوان ۲۶ساله در همدان، یک جوان ۲۸ساله در زابل، یک جوان ۲۸ساله در گوهردشت کرج در این شمارند. در یک نمونه تکاندهنده، یک نوجوان تبعه پاکستان که در ۱۳سالگی دستگیر شده بود، پس از هشت سال حبس در زندان زاهدان بدار آویخته شد. جواد میر که در روز دوم مرداد در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد نیز به هنگام بازداشت کمتر از ۱۸سال سن داشت. بنا‌ به اذعان مقامات و رسانه‌های رژیم ۵۰۰۰زندانی ۲۰تا ۳۰ساله در معرض اعدام قرار دارند (خبرگزاری حکومتی مهر-۳آذر ۹۵).

بسیاری از زندانیان علاوه بر تحمل شرایط طاقت‌فرسای زندانهای قرون‌وسطایی رژیم آخوندی در آخرین لحظات نیز به‌شدت مورد ضرب و جرح و شکنجه قرار گرفتند. عباس یوسفی که در ۱۴تیر در زندان گوهردشت اعدام شد پیش از اعدام توسط عوامل باندهای مافیایی وابسته به شکنجه‌گران به‌شدت مضروب شده بود. در ۲۶تیر در اصفهان، یکی از زندانیان که بر اثر خودکشی مجروح شده بود پس از پانسمان همراه با سه زندانی دیگر اعدام شد.

این اعدامها در زندانهای گوهردشت (۱۵اعدام)، زاهدان (۱۴اعدام)، ارومیه (۱۱اعدام)، اصفهان (۱۰اعدام)، تایباد (۱۰اعدام)، خرم‌آباد، زابل، چاه بهار، ایرانشهر، مهاباد، میاندوآب، مراغه، گچساران، بندرعباس، اراک، سمنان، کرمان، همدان، کرمانشاه. زنجان، نوشهر، رشت، گرگان، بابل، قاثمشهر، نور و نشتارود و تربت حیدریه، شیراز، انجام شده است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bdf61547-1a8c-47e9-9c1a-a0ad829b2581"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات