728 x 90

سازمان مجاهدین خلق ایران افشا می‌کند - خط ارسال پهپاد و موشک توسط نیروی تروریستی قدس برای حوثی‌ها

خط ارسال پهپاد و موشک توسط نیروی تروریستی قدس برای حوثی‌ها
خط ارسال پهپاد و موشک توسط نیروی تروریستی قدس برای حوثی‌ها

سازمان مجاهدین خلق ایران افشا می‌کند

خط ارسال پهپاد و موشک توسط نیروی تروریستی قدس برای حوثی‌ها

نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران از بندری در شرق شهر جاسک برای ارسال تجهیزات نظامی به حوثیهای یمن استفاده می‌کند.

۱

فاکس نیوز: مجاهدین خلق می‌گویند سپاه پاسداران در حال بسته‌بندی سلاحهای کوچک برای حوثی‌ها در محفظه‌های پلاستیکی است

۲

فاکس نیوز

خط تدارکات نظامی رژیم ایران به تروریست های

حوثی توسط گروه مخالف افشا شد

 

نیروی قدس سپاه پاسداران

مجموعه‌یی از موشکها، پهپادها و آموزش‌ها را برای حوثی‌ها تهیه می‌کند

 

فاکس نیوز: ۴ خرداد ۱۴۰۳

مقاومت ایران شواهد محکوم کننده‌ای را کشف کرده است که نشان می‌دهد مقامات ارشد رژیم در حمایت از حوثی‌ها در حملات خود علیه کشتی‌ها در دریای سرخ دخالت دارند.

فاکس نیوز دیجیتال شواهد ارائه شده توسط سازمان مجاهدین خلق ایران را بررسی کرد که نشان می‌دهد چگونه گروه تروریستی تحت حمایت رژیم ایران مستقر در شمال یمن توسط تهران تأمین می‌شود. حوثی‌ها از ۷ اکتبر تاکنون بیش از ۵۰ حمله را علیه کشتی‌هایی که از دریای سرخ و خلیج عدن عبور می‌کنند، انجام داده‌اند.

سازمان مجاهدین خلق به چندین روش و مکان اشاره کرد که نیروی قدس سپاه پاسداران برای حمل انواع سلاحها از جمله هواپیماهای بدون سرنشین، موشکهای کروز، موشکهای بالستیک، مینهای ضد کشتی، تجهیزات رادار و سیستم‌های ارتباطی به حوثی‌ها استفاده می‌کند. آنها خاطرنشان کردند که برخی از موشکهای موجود در اختیار حوثی‌ها توسط سازمان صنایع هوافضا ساخته شده است که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده تحریم شده است.

۳

فاکس نیوز می‌افزاید:

سازمان مجاهدین خلق در گزارش خود به فاکس نیوز دیجیتال توصیفات گسترده‌یی از روش‌هایی که سپاه پاسداران برای تحویل مواد نظامی به یمن استفاده می‌کند، ارائه داد. سازمان مجاهدین خلق گفت که سپاه پاسداران "بر برخی از صاحبان قایق‌های محلی فشار آورده است"تا سلاحهای خود را به قایق‌های حوثیها در ۱۰ مایلی سواحل یمن" حمل کنند. در موارد دیگر، مجاهدین خلق گزارش می‌دهند که رژیم ایران ممکن است پس از توقف در کشورهای آفریقایی» مواد را به یمن ارسال کند.

در این گزارش آمده است که رژیم ایران گاهی اوقات تسلیحات را در داخل فندرها پنهان می‌کند، فندرها"کمک فنرهای بزرگی هستند که مانع از برخورد کشتی‌ها با اسکله‌ها و سایر موانع می‌شود." در برخی موارد، مجاهدین خلق گزارش دادند که فندرها در زیر سطح اب در یک مکان از پیش تعیین شده لنگر انداخته‌اند و توسط یک کشتی ثانویه با استفاده از GPS داخلی برداشته شده‌اند.

در موارد دیگر، فندرها به بارجهای ایرانی متصل بودند. در ۱۳ اوت ۲۰۱۹، مجاهدین خلق اعلام کردند که گلگیرهایی به طول شش متر دو روز قبل از خروج» در جزیره لاوان در خلیج‌فارس به یک کشتی در اسکله بوشهر متصل شده‌اند. مجاهدین خلق گفتند: "سلاحها و تجهیزات نظامی در داخل این فندرها پنهان شده بود"،

۴

سازمان مجاهدین خلق خاطرنشان کرد که اسکله بهمن، مجموعه‌یی از "حدود ۸۰ یا ۹۰"بندر مخفی است که در امتداد خلیج‌فارس و سواحل دریای عمان به دستور خمینی، در سال ۱۹۸۲ ساخته شده است،"این اسکله با مجموعه بندرهای مخفی آن خارج از نظارت سازمانهای بین‌المللی" باقی مانده‌اند. سازمان مجاهدین خلق می‌گوید اسکله‌های بهمن به‌عنوان وسیله‌ای برای قاچاق نفت و پتروشیمی و ارسال سلاح به نیروهای نیابتی از جمله حوثی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر ارائه سلاح به حوثی‌ها، مجاهدین خلق توضیح داد که رژیم ایران حوثی‌ها را برای استفاده از سلاحهای پیشرفته آموزش می‌دهد و با آموزش پرسنل نظامی حوثی‌ها به آنها کمک کرده است تا از یک نیروی نظامی به یک نیروی نظامی متعارف تبدیل شوند.

 

در مصاحبه‌یی با سی.بی.اس در ماه فوریه، معاون فرمانده سنتکام، دریاسالار برد کوپر، تأیید کرد که پرسنل سپاه پاسداران در کنار حوثی‌ها در داخل یمن خدمت می‌کنند» و به آنها مشاوره می‌دهند و اطلاعات هدف را ارائه می‌دهند».

به گفته مجاهدین خلق، پاسدار سرتیپ عبدالرضا شهلایی، فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران، که با نام حاج یوسف» نیز شناخته می‌شود، مسئول نظارت بر هماهنگی با حوثی‌ها است.

سازمان مجاهدین خلق هم‌چنین می‌گوید که یک مقر در وزارت امور خارجه رژیم ایران "اثرات حملات حوثی‌ها را بررسی و تجزیه و تحلیل می‌کند"، در حالی که پاسدار غلامعلی رشید، فرمانده ستاد فرماندهی خاتم"در درجه اول مسئول امور نظامی در یمن است." سازمان مجاهدین خلق هم‌چنین می‌گوید که شورای عالی امنیت رژیم ایران دستورالعمل‌هایی را برای مداخله و تشدید تنش در یمن تعیین می‌کند و علی خامنه‌ای در نهایت مسئول نهایی کردن و تصویب تصمیمات مربوط به امور سیاسی و نظامی در یمن است.

 

فاکس نیوز می‌افزاید: علی صفوی، از کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت، از جامعه بین‌المللی خواست تا نیروی قدس سپاه پاسداران را به‌خاطر استفاده از حوثی‌ها برای بی‌ثبات کردن منطقه پاسخگو کند. "صفوی به فاکس نیوز دیجیتال گفت که تعیین سپاه پاسداران به‌عنوان یک نهاد تروریستی، همان‌طور که ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ انجام داد،"نه تنها به‌طور قابل توجهی مانع از توانایی سپاه پاسداران برای استفاده از شرکت‌های صوری برای فرار از تحریم‌ها و تأمین مالی فعالیت‌های بدخواهانه و نیابتیهای ان خواهد شد، بلکه به‌طور جدی مانع عملیات عوامل ان در غرب خواهد شد. "مهمتر از همه، صفوی گفت:"این یک پیام قدرتمند به مردم ایران منتقل می‌کند: نیروی اصلی مسئول سرکوب قیامهای آنها در سطح جهانی به‌عنوان یک نهاد تروریستی شناخته می‌شود و در نتیجه به مقاومت آنها علیه ان مشروعیت می‌بخشد. "

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/52c2c026-3de8-47c2-a6c9-81bf288da016"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات