728 x 90

آلودگی هوا,

هوای تهران ناسالم شد

-

هوای آلوده تهران
هوای آلوده تهران
هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت.
محمد رستگاری معاون پایش و نظارت اداره کل محیط‌زیست رژیم در استان تهران روز 18تیر 96 درگفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیمای رژیم گفت: «شاخص کیفیت هوای پایتخت امروز بر روی عدد 101 و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد».

او در مقابل سؤال خبرنگار گفت: منشأء آلودگی هوای پایتخت گرد و غبار محلی گزارش شده است.

محمد رستگاری با اشاره به آلوده‌ترین مناطق پایتخت ادامه داد: فرمانداری شهر ری با شاخص 155، شهرداری منطقه 11 با شاخص 141، شادآباد منطقه 18 با شاخص 122و پیروزی منطقه 12 با شاخص 119 به ترتیب آلوده‌ترین مناطق پایتخت هستند.

 

 تصویری از گرد و خاک در تهران
 تصویری از گرد و خاک در تهران
بیشتر بخوانید:

افزایش پدیده گرد و خاک و آلودگی هوا محصول بی‌کفایتی رژیم آخوندی

رئیس سازمان محیط‌زیست دولت آخوند روحانی در گزارشی به اعضای مجلس ارتجاع اعلام کرد ۸۰درصد ایران «کم و بیش» تحت تاثیر موضوع گرد و غبار است و مقابله با کانونهای این پدیده، با بودجه فعلی ۳۰سال زمان می‌برد.


وی پیش از این اعلام کرده بود که ۲۳استان در فصول مختلف درگیر ریزگرد‌ها هستند.

معصومه ابتکاربا در بردن دولت آخوند روحانی برای توجیه این بی‌کفایتی گفت: برای مقابله با کانونهای گرد و غبار بیش از هشت میلیون هکتار از بیابانهای ایران باید «مدیریت» شوند و این اقدام با بودجه فعلی ۳۰سال زمان می‌برد.

دولت آخوند روحانی مدعی است مقابله با پدیده ریزگرد‌ها راه‌حل سریع و کوتاه‌مدت ندارد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو مجلس ارتجاع روز ۳۰خرداد، اعتراف کرد: طرح تعدادی از اعضای مجلس برای مقابله با پدیده ریزگرد‌ها که در سال ۹۱به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع شده بود، پس از ۴سال هنوز به صحن علنی مجلس ارسال نشده است.

به گفته فلاحت پیشه، دولت روحانی نیز برای «خنثی کردن» طرح اعضای مجلس یک لایحه به مجلس ارسال کرده بود اما این لایحه هم در مجلس برررسی نشده است.

تصویری از گرد و خاک در تهران

تصویری از گرد و خاک در تهران

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/95dbc996-d510-4509-8221-fabd5a62beee"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات