728 x 90

سوريه,

ترکیه مرزهایش را به روی پناهجویان سوری باز کرد

-

پناهجویان سوری  برای عید فطر به شهرهایشان باز می‌گردند
پناهجویان سوری برای عید فطر به شهرهایشان باز می‌گردند
170هزار کودک سوری در ترکیه متولد شدند. این آمار که بیانگر کثرت آوارگان سوری است لکه ننگی بر پیشانی بشار اسد و اربابان آن در تهران است.
 
مرزهای ترکیه به روی پناهجویان سوری که قصد دارند با بازگشت به شهرهایشان در سوریه عید فطر را در کنار خانواده‌هایشان باشند، باز شد.

دولت ترکیه 6تیر 96 گفته است که مرزهایش با سوریه تا ماه سپتامبر باز خواهند بود و پناهجویان سوری که اکنون برای عید فطر به شهرهایشان باز می‌گردند، اجازه دارند که به ترکیه برگردند.

برای برخی از کودکان سوری که در ترکیه متولد شده‌اند این نخستین بار است که به میهن‌شان باز می‌گردند. بیش از ۱۷۰هزار کودک سوری در چند سال گذشته که جنگ در این کشور آغاز شده در ترکیه متولد شده‌اند.

ترکیه دو سال پیش مرزهایش با سوریه را بست و بجز موارد خاص و اضطراری اجازه عبور و مرور پناهجویانی که از جنگ می‌گریختند را نمی‌داد.

برای بسیاری از ۳میلیون پناهجوی سوری که به ترکیه پناه برده‌اند این نخستین بار طی دو سال گذشته است که می‌توانند جشن عید فطر را در کنار خانواده باشند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cce18c1e-adac-463d-b51f-2a3891370bfa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات