728 x 90

کنفرانس اینترنتی با شرکت جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا و محمد محدثین و شاهین قبادی

کنفرانس اینترنتی مقاومت در رابطه با نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم
کنفرانس اینترنتی مقاومت در رابطه با نمایش انتخابات ریاست جمهوری رژیم
در یک کنفرانس اینترنتی با شرکت جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا و محمد محدثین و شاهین قبادی درباره نمایش انتخابات رژیم آخوندی، آقای ترتزی با انتقاد از سیاست استمالت از حکومت آخوندی گفت: باندهای این رژیم، صرفاً بر سر چگونگی حفظ آن با هم اختلاف‌نظر دارند.

محمد محدثین نیز تأکید کرد: «گزینه‌های خامنه‌ای (در نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری)، انتخاب بین بدتر و بدتر از بدتر است».

در این کنفرانس اینترنتی جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا در سخنان خود، با اشاره به شکست رژیم آخوندی در رفع بحرانهای اجتماعی و اقتصادی به‌رغم توافق اتمی گفت، روابط اقتصادی با چنین رژیمی، «با نیازها و اهداف کشورهای غربی در تعارض است» و فقط در خدمت پشتیبانی از فعالیت‌های تروریستی آن در منطقه و تقویت سپاه پاسداران قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد که هر گونه امید بستن به نتایج نمایش انتخابات رژیم، حماقتی بزرگ و رویکردی تماماً انحرافی برای غرب خواهد بود.
 

جولیو ترتزی سراب میانه‌روی در رژیم ولایت‌فقیه را رد کرد، و گفت: «این برداشت غلط توسط رژیم تهران و پشتیبانانش با اهداف سیاسی روشن به پیش برده شده و به شکست‌های فاجعه‌بار سیاسی منجر شده است.. تمامی دولتهای آمریکا از سال 1979 و همچنین بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا این سراب را به‌نحوی دنبال کرده‌اند و نتایج آن همواره یکسان بوده است».

وزیر خارجه پیشین ایتالیا، تأکید کرد: «زمان آن است که (از آن) درس بگیریم... اختلافات میان (جناح‌های رژیم ایران)، (صرفاً ) بر سر چگونگی حفظ این حکومت است».

در این کنفرانس محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت گفت: «(نمایش) انتخابات... ، یک تقسیم قدرت بین باندهای مختلف این رژیم وحشی و سهمیه‌بندی غارت اموال مردم ایران بین همین باندهاست»... همهٴ باندهای رژیم بر سر سیاستهای عمده، از جمله سرکوب داخلی، صدور تروریسم و بنیادگرایی و توسعهٴ تسلیحات کشتار جمعی، با هم اتفاق‌نظر کامل دارند.

وی درباره دو قطب نمایش انتخابات یعنی آخوند جلاد رئیسی و آخوند شیاد روحانی گفت اصلی‌ترین اعتبار رئیسی در این رژیم، بی‌رحمی او و به‌طور خاص نقش وی در قتل‌عام 30هزار زندانی سیاسی در سال 67 است. آخوند روحانی هم از ابتدای این حکومت، در مراکز تصمیم‌گیرندهٴ آن بوده و در سرکوب قیام سال 1378 نقش داشته است؛ در دوران او بیش از 3000نفر اعدام شده‌اند و او به‌عنوان رئیس‌جمهور این رژیم، بی‌وقفه از دیکتاتور سوریه حمایت کرده است. «تفاوت روحانی و رئیسی در این است که (آخوند) روحانی، وحشی‌گری و فریبکاری را با هم ترکیب کرده است».

محمد محدثین درباره چشم‌انداز نمایش انتخاباتی رژیم توضیح داد که آخوند رئیسی کاندیدای مطلوب خامنه‌ای است و اگر ولی‌فقیه ارتجاع بتواند در راستای سیاست انقباض، انتخابات را به‌سود او مهندسی کند، این جراحی باعث تشدید اختلافات در درون رژیم و رویارویی با جامعه بین‌المللی خواهد شد. اما اگر مهندسی او شکست بخورد و آخوند روحانی در موضع خود ابقا شود، این ضربه‌یی جدی به ولایت خامنه‌ای خواهد بود؛ لذا ضعف خامنه‌ای باعث تشدید بحران درونی رژیم می‌شود و تمامیت رژیم با یک بحران عمده مواجه خواهد شد.

وی سپس، تأکید کرد: «هر کدام از دو گزینه برای خامنه‌ای خسارت‌بار است... این وضعیت کاملاً جدیدی است که... رژیم را به سرنگونی نزدیک‌تر می‌کند».

در ادامه این کنفرانس جولیو ترتزی و محمد محدثین به سئوالات خبرنگاران درباره چشم‌اندازهای نمایش انتخابات رژیم و بحرانهای گریبانگیر آن پاسخ دادند.