728 x 90

آزادسازی ساحل غربی یمن به‌معنای آزادسازی صنعاست

پیشروی ارتش ملی یمن ادامه دارد
پیشروی ارتش ملی یمن ادامه دارد
ارتش ملی یمن بر پادگان خالدبن‌ولید مسلط شده است. برای ارزیابی این پیشروی تلویزیون العربیه با احمد غامدی تحلیلگر نظامی گفتگویی انجام داده است.

 

احمد غامدی تحلیلگر نظامی: آنچه که ما در خبرها شنیدیم بشارت خیر بود. گامهایی که دولت قانونی با پشتیبانی نیروهای ائتلاف برای تسلط بر نوار ساحلی یمن برداشته است، در راستای آزادسازی این مناطق است. بندر مخا برای قاچاق و ارسال کمکها برای شبه‌نظامیان حوثی بکار گرفته می‌شد. بعد از عملیات موفقیت‌آمیز هلی‌برد، این شهر به‌طور کامل پاکسازی شد. بعد از آن عملیات زمینی ادامه یافت و ساحل تهامی به‌طور کامل به صحنه عملیاتهای مختلف با هدف آزادسازی خط موازی با نوار ساحلی تبدیل شد. معنای نظامی این فعالیتها، آزادسازی خطوط امدادرسانی نیروهای زمینی و تسهیل انتقال از یک منطقه به منطقه دیگر بدون هیچگونه تعرض از جانب حوثیها و عناصر دیکتاتور مخلوع است.

شکی نیست که آزادسازی مخا به‌معنای قطع امدادرسانی و قاچاق سلاح به حوثیها است و آزادسازی ساحل تهامی به‌معنای آزادسازی صنعا است.

شکی نیست که هدف، آزادسازی مردم یمن از سلطه حوثیها و کودتاگران است. بازگرداندن امید و زندگی به مردم یمن هدف این عملیات است.

آنچه که در روزهای اخیر نگران‌کننده است، تلاش رژیم ایران برای کاشتن مینهای دریایی در داخل بنادر یمن است. ما شواهدی در این باره داریم.