728 x 90

سفیر رایان کراکر: حمله موشکی به رژیم اسد تازه شروع کار است

رایان کراکر سفیر پیشین آمریکا در عراق
رایان کراکر سفیر پیشین آمریکا در عراق
رایان کراکر سفیر پیشین آمریکا در عراق می‌گوید:‌ یک ناوگان رزمی معادل صدها هزار تن دیپلوماسی است. به همین دلیل حمله موشکی به رژیم اسد کار درستی است. اعزام ناوجنگی به کره هم کار درستی است.
فاکس نیوز:‌ دونالد ترامپ فشار را بر رژیم سوریه کماکان حفظ می‌کند. او هفته گذشته در نامه‌ای به کنگره نوشت:‌ حملات هوایی بیشتر علیه رژیم اسد را منتفی نمی‌داند و عملیات نظامی در آینده ”در صورت نیاز ”انجام خواهد شد.

آیا فکر می‌کنید رژیم سوریه یا روسیه حمله موشکی را تلافی خواهند کرد؟

رایان کراکر سفیر پیشین آمریکا در عراق: اگر این کار را بکنند باید دیوانه باشند. قدرت ما کوبنده است. فکر نمی‌کنم دوست داشته باشند آن را امتحان کنند. به همین دلیل دست به این کار نمی‌زنند.

خطای بزرگی است اگر روسیه نیروهای خود را بخطر بیندازد.

در هفته گذشته شاهد پایان سریال‌های تلویزیونی بودیم و واقعیات عینی را در برخورد با بحرانهای متعدد این منطقه از جهان دیدیم. حمله موشکی به سوریه کار درستی بود اگر عمیق‌تر در مورد آن فکر کنیم می‌بینیم تازه شروع است و نه پایان. فکر می‌کنم اعزام گروه ضربت نیروی دریایی به سوی کره هم کار درستی بود. در اواسط دهه 90 و زمانی که من سفیر آمریکا در کویت بودم یک ناوگان رزمی را معادل صدها هزار تن دیپلوماسی می‌دانستم. من از نزدیک با فرماندهی مرکزی کار می‌کردم تا اطمینان پیدا کنیم این ناوگانرا در شمال خلیج‌فارس در زمانی که نیاز داشتیم داشته باشیم. برای همین فکر می‌کنم رئیس‌جمهور آمریکا هم در سوریه و هم در کره حرکت درستی انجام داده ولی تکرار می‌کنم این تازه شروع است...

زمانی که روسیه ما را به نقض حاکمیت سوریه متهم می‌کند ما باید متقابلاً به آنها بگوییم که از یک جنایتکار بزرگ که از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌کند، حمایت می‌کنند. آیا روسیه می‌خواهد در استفاده از تسلیحات شیمیایی! با رژیم سوریه همکاری کند. همین امر در مورد رژیم ایران هم صادق است، فکر می‌کنم بسیار قدرتمند می‌توانیم عمل کنیم...

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات