728 x 90

کشف جدید ناسا؛ انسلادوس زحل کاندیدای جدید وجود حیات بالقوه

انسلادوس زحل  پر از آب است
انسلادوس زحل پر از آب است
انسلادوس ششمین قمر زحل که اقیانوسی یخی را در زیر پوسته خود پنهان دارد، تازه‌ترین نامزد وجود حیات بالقوه است.
ناسا روز پنجشنبه 24فروردین اعلام کرد که فضاپیمای کاسینی موفق به شناسایی مقدار فراوان مولکول‌های هیدروژن در مدار انسلادوس شده است. این مقدار هیدروژن از یخ فشانهای عظیمی که از این قمر بزرگ زحل شلیک می‌شود به‌دست آمده است.
لیندا اسپیلکر از دانشمندان پروژه مأموریت کاسینی می‌گوید: «ما حالا می‌دانیم که انسلادوس تقریباً حاوی تمام مواد تشکیل دهنده است که شما برای حیات نیاز دارید همان‌طور که روی زمین وجود دارد. کریس از نظر تو آیا در اقیانوس انسلادوس می‌تواند میکروب و یا حتی میگو وجود دشته باشد؟»
کریس گلن از دانشمندان همکار در پروژه کاسینی می‌گوید: «فوق العاده می‌بود لیندا اما ما شواهدی از وجود موجودات روی انسلادوس کشف نکرده‌ایم اما من بر اساس داده‌های ژئو شیمیایی متقاعد شده‌ام که احتمالش می‌تواند وجود داشته باشد.
برخی از دانشمندان معتقدند حضور قابل‌توجه هیدروژن احتمالاً در نتیجه واکنشهای شیمیایی در اعماق دریا میان سنگها و آب رخ می‌دهد که می‌تواند نشانه‌ای از حیات میکروبی در این قمر زحل باشد.
ناسا گفته است که این کشف بمعنای آن نیست که حیات در انسلادوس وجود دارد اما ممکن است شرایط مساعد برای زندگی وجود داشته باشد.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/71fa9501-8093-4154-845f-149822adf4e7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات