728 x 90

جان مک‌کین و لیندزی گراهام: بشار اسد دست‌نشانده رژیم آخوندهاست

سفیر انگلیس در سازمان ملل
سفیر انگلیس در سازمان ملل
سناتور جان مک‌کین رئیس کمیتهٴ قوای مسلح سنای آمریکا و سناتور لیندزی گراهام طی بیانیه مشترکی، بشار اسد را یک دست‌نشانده رژیم آخوندها دانستند و به برکناری اسد و ایجاد مناطق امن در سوریه فراخوان دادند.

در بیانیه سناتور مک‌کین و سناتور گراهام ضمن استقبال از حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی اسد در پاسخ به حمله شیمیایی دیکتاتور سوریه، آمده است: «استراتژی ما نمی‌تواند. جنگ علیه داعش را از نبرد مردم سوریه علیه رژیم اسد جدا کند. اینها به‌طور جدایی‌ناپذیری به هم متصل هستند. اسد دست‌نشاندهٴ (رژیم) ایران است و تا وقتی که به کشتار مردم خودش ادامه می‌دهد، نابودی تروریستهای افراطی که سوریه و منطقه را اشغال کرده‌اند غیرممکن خواهد بود، جنگ هرگز به پایان نخواهد رسید و تهدید تروریستها علیه کشور ما نیز (متوقف نخواهد شد) ».

سناتور مک‌کین و سناتور گراهام، می‌افزایند: «به‌عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده‌تر، ما از رئیس‌جمهور (آمریکا) می‌خواهیم تا برای محقق‌کردن اهدافمان، اقدامات نظامی بیشتری را در پیش بگیرد؛ از جمله ممانعت از پرواز نیروی هوایی (رژیم) سوریه و برقراری مناطق امن در داخل این کشور برای حفاظت از سوریها. تا وقتی اسد بر میدان نبرد تسلط داشته باشد، هرگز یک راه‌حل دیپلوماتیک، متصور نخواهد بود».