728 x 90

شبه‌نظامی,

خامنه‌ای برای گسترش اعزام مزدوران افغانی به سوریه به آنها تابعیت ایرانی می‌دهد

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
در حالیکه رژیم آخوندی در اثر تلفات گسترده در سوریه، برای اعزام نیروهای بیشتر به این کشور با مشکل مواجه است، آخوند محمدعلی شهیدی محلاتی، رئیس بنیاد موسوم به شهید اعلام کرد خامنه‌ای دستور داده است تا به اتباع افغانستان که در لشگر موسوم به فاطمیون به کشتار مردم سوریه مشغولند، تابعیت ایرانی داده شود (روزنامه جوان متعلق به سپاه پاسداران- 22اسفند 1395).

آخوندی محلاتی در مصاحبه با همین روزنامه اعتراف کرده که فقط ظرف یک سال گذشته دو هزار نفر به آمار کشته شدگان مزدوران افغانی و پاکستانی رژیم در سوریه و عراق موسوم به مدافعان حرم اضافه شده است.

مقاومت ایران در ژوییه 2016 اعلام کرد شمار اتباع افغانستان که توسط سپاه به سوریه فرستاده شده‌اند حدود 15 تا 20هزار نفر است. در ژانویه 2017، پاسدار سرتیپ حسین یکتا، یکی از سرکردگان پاسداران، شمار افغانیهایی که تحت فرماندهی پاسداران در سوریه می‌جنگند را 18هزار نفر اعلام کرد.

بنا‌ به اطلاعات رسیده از درون رژیم، در ماه فوریه 2017 هر هفته دو هزار مزدور افغانی از پادگان نیروی قدس در شهریار در جنوب غربی تهران به سوریه اعزام می‌شوند. این نیروها در یک پروسه یک ماه‌ونیم تا دو ماهه جایگزین نیروهای قبلی افغانی در سوریه می‌شوند.

در حال حاضر رژیم به مزدوران افغانی سپاه ما به ازای مدت زمان حضور در سوریه، ماهانه حدود 600 دلار پرداخت می‌کند. بدین ترتیب خامنه‌ای با پرداخت پول به مزدوران غیرایرانی و دادن تابعیت به برخی از آنها تلاش می‌کند با فرستادن آنها به تنور جنگ ضدانسانی علیه مردم سوریه مانع سقوط دیکتاتوری بشار اسد شود. یکی از دلایل انتصاب پاسدار-سرتیپ ایرج مسجدی به‌عنوان سفیر رژیم در عراق نیز سازمان دادن حشدالشعبی و شبه‌نظامیان عراقی برای اعزام شمار هر چه بیشتری از آنها به سوریه است.

محمدعلی جعفری، سرکرده سپاه پاسداران، در روز 20اسفند 1395 با اشاره به همین مزدوران خارجی گفت: «ولایت پذیری امروز از مرزهای ایران خارج شده و امت واحده اسلامی در حال شکل‌گیری است». وی در یک قدرت‌نمایی پوشالی اضافه کرد: «ما در مسیری قرار گرفته‌ایم که به لطف خدا انتهای آن تسلط اسلام بر همه دنیاست». پاسدار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، نیز در روز 23اسفند اعلام کرد: «ما نه در خانه خود بلکه در هزاران کیلومتر خارج از مرز می‌جنگیم».

هم‌چنانکه مقاومت ایران بارها تأکید کرده، تنها راه‌حل بحران منطقه خلع‌ید از رژیم آخوندی و اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور آن است. آخوندها با باز شدن درهای عراق به روی رژیم ایران در سال 2003، این کشور را به سکوی صدور بنیادگرایی و تروریسم به سوریه و یمن و کل منطقه تبدیل کردند و تنها با اخراج آنها بحران پایان می‌یابد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
27اسفند 1395 (17مارس 2017)