728 x 90

سخنگوی وزارت خارجه‌ آمریکا: رژیم ایران تروریستها را تأمین مالی می‌کند

مارک تونر سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا
مارک تونر سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا
سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا می‌گوید رژیم ایران به آشوب در منطقه دامن می‌زند و تروریستها را تأمین مالی می‌کند.
مارک تونر سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی در مورد ضرورت بیرون راندن رژیم ایران و دست نشاندگانش گفت:
«ما مستمراً نگرانیهای خود را در مورد نقش بی‌ثبات‌کننده فعالیتهای رژیم ایران در منطقه و به‌طور مشخص در سوریه ابراز کرده‌ایم. ما رژیم ایران را مسئول کارهایش می‌دانیم و از ابزارهایی که داریم برای مقابله با آن استفاده می‌کنیم. در سوریه، حمایت رژیم ایران از رژیم اسد مانع شده که این رژیم به پایان درگیریها و راه‌حل صلح‌آمیز سیاسی تن ندهد. رژیم اسد حاضر به پایان دادن جنگ از طریق مذاکره نیست.

ما تحریمهای هدفمند را روی سپاه پاسداران و همچنین وزارت اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر حمایت آنها از رژیم اسد اعمال کرده‌ایم. ما دنبال مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده رژیم ایران هستیم. ما می‌فهمیم که رژیم ایران نقشی بسیار بی‌ثبات‌کننده در سوریه بازی می‌کند. این نباید سبب تعجب کسی شود».

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا افزود:
«ما همواره باید از امنیت و حفاظت مردم آمریکا دفاع کنیم. از زمان توافق اتمی آنچه ما دیده‌ایم، ادامه رفتار بد رژیم ایران در منطقه است. رژیم ایران حامی تروریسم است و نقش بی‌ثبات‌کننده‌ای در منطقه بازی می‌کند. این سیاست ربطی به مردم ایران ندارد.

رژیم ایران نشان داده که توان صدور تروریست و تروریسم به خارج را دارد. آنچه این رژیم در سوریه انجام می‌دهد این مسأله را ثابت می‌کند. ما نگرانیهای مشروعی نسبت به اقدامهای رژیم ایران داریم.

این رژیم توان ایجاد آشوب و دامن زدن به آن در منطقه را دارد و تروریستها را تأمین مالی می‌کند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/50e8b03e-9a50-4a79-b45a-d61f8d996177"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات