728 x 90

اخبار يمن,

پیشروی ارتش ملی در اطراف پادگان استراتژیک خالد بن ولید

-

استان حدیده
استان حدیده
عملیات «نیزه طلایی» برای آزادسازی سواحل غربی یمن، هم‌چنان ادامه دارد. ارتش ملی و مقاومت مردمی، نبردها در استان حدیده را، گسترش داده‌اند.

نبردهای ساحل غربی هم‌چنان به پیش می‌رود. اما این نبردها فقط محدود به سواحل غربی نیست بلکه، در عمق جغرافیایی، گسترش یافته و مراکز اصلی تجمع شبه‌نظامیان حوثی را هدف قرار داده است. یکی از این مراکز مهم، پادگان خالد است. این پادگان، بزرگترین مقر نظامی در استان تعز محسوب می‌شود که، در فاصله 40 کیلومتری شرق شهر مخاء واقع شده است. پادگان مزبور، یک موقعیت محوری اشغال کرده و مسیرهای مختلفی به جبهه‌های شعله‌ور نبرد در شرق باب‌المندب و به‌طور مشخص موزع و وازعیه و کهبوب از آن منشعب می‌شود. به‌خصوص اینکه، بر جاده مواصلاتی تعز و حدیده کاملاً تسلط دارد.

در این اثناء، ارتش ملی، به اطراف پادگان رسیده و تسلط نظامی خود را بر مناطق غربی آن تحمیل کرده است.

درگیریها در اطراف پادگان جریان دارد. نیروهای ارتش ملی، مواضع شبه‌نظامیان، در داخل پادگان را، با توپخانه سنگین و انواع سلاحها در هم می‌کوبند و ضربات مهلکی را بر عناصر باقیمانده که در ساختمانها و مواضع دفاعی سنگر گرفته‌اند، وارد می‌کند. انتظار می‌رود که، ارتش ملی اهداف خود را محقق کرده و به زودی بر این پادگان مسلط شود.

همزمان، هواپیماهای ائتلاف عربی، حملات خود را بر این پادگان متمرکز کرده‌اند. تصاویر هوایی اولیه از حجم تخریب و خسارتهای وارده بر ساختمانها و زیرساختهای این پادگان، حکایت می‌کند.

این، مهمترین نبردی است که ارتش ملی برای تأمین شهرستان مخاء، در آن وارد شده است. ناظران معتقدند، این نبرد، سرنوشت کودتاگران، در استان تعز را، به‌طور کامل تعیین‌تکلیف خواهد کرد.

این درحالیست که ارتش ملی، با کامل کردن تسلط نظامی خود بر این منطقه، تلاشها را برای خنثی کردن میادین مین، که بیشترین تلفات را به‌دنبال داشته، ادامه می‌دهد. شبه‌نظامیان حوثی با عبور از هر نقطه‌ای در این مناطق، میادین گسترده مین، ایجاد کرده‌اند.

یادآوری می‌شود که ارتش ملی، پیشتر، از حضور کارشناسان مهندسی نظامی سپاه پاسداران رژیم ایران، برای کمک به حوثیها در ایجاد میادین مین، خبر داده بودند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات