728 x 90

فراخوان بین‌المللی مقاومت ایران برای آزادی احمد منتظری

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
وحشت خامنه‌ای از جنبش دادخواهی و خشم مردم از جنایتهای این رژیم به‌ویژه قتل‌عام ۶۷

مقاومت ایران دستگیری آقای احمد منتظری توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران را به‌شدت محکوم می‌کند و از عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و آزادی بیان به‌ویژه کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد خواهان اقدام فوری برای آزادی او است. قضاییه رژیم او را به‌خاطر انتشار نوار صوتی ملاقات پدرش با اعضای «کمیته مرگ» در قتل‌عام ۶۷ که گوشه‌یی از جنایت علیه بشریت توسط رژیم در حق مردم ایران را برملا کرد به تضعیف مبانی نظام و اهانت، افترا به خمینی و فرزندش و تطهیر و حمایت از مجاهدین و همنوایی با استکبار جهانی متهم و به شش سال حبس محکوم کرده است.

دستگیری احمد منتظری که به دستور شخص خامنه‌ای صورت گرفته، نشانگر وحشت بیش از اندازه نظام ولایت فقیه از جنبش دادخواهی و از خشم و انزجار مردم ایران از جنایتهای این رژیم به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ است. این رسوایی و نفرت از این جنایت تا بدانجا بالا گرفته که در ماههای اخیر شماری از وابستگان به رژیم نیز با افشای گوشه‌هایی از این قتل‌عام به صف معترضان به آن پیوسته‌اند.

بیشتر سران و مقامات کنونی رژیم آخوندی از جمله خامنه‌ای، سردمداران قوه قضاییه، آخوند ابراهیم رئیسی نایب‌رئیس خبرگان و تولیت آستان قدس رضوی، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری روحانی و... شخصاً در این جنایت بزرگ دست داشته‌اند.

در شرایطی که مردم ایران خامنه‌ای و نظام ولایت‌فقیه را مسئول تمامی فجایعی می‌دانند که همه کشور و وجوه مختلف زندگی مردم را فرا گرفته، و در حالی‌که نارضایتی و اعتراضات عمومی در مناطق مختلف بالا گرفته است، خامنه‌ای مذبوحانه تلاش می‌کند با انقباض هر چه بیشتر، اعدامهای جمعی، دستگیریهای گسترده و شدت بخشیدن به اختناق و سرکوب، رژیم پوسیده‌اش را از سرنگونی محتوم نجات دهد.

مقاومت ایران عموم مردم به‌ویژه جوانان را به پیوستن به جنبش دادخواهی شهیدان قتل‌عام ۶۷ و اعتراض به اعدامهای جمعی و بازداشتهای خودسرانه فرامی‌خواند و از عموم طلبه‌های جوان و روحانیانی که از نظام منحوس ولایت‌فقیه تبعیت نمی‌کنند، می خواهد به اعتراض علیه دستگیری احمد منتظری و به قتل‌عام 30هزار زندانی سیاسی که در تعارض شدید و آشکار با تعالیم اسلام است، قیام کنند.

نوار صوتی منتشر شده مربوط به ملاقات ۲۸سال پیش آقای منتظری، جانشین وقت خمینی، با اعضای «کمیته مرگ» در تهران و اعتراض وی به این جنایت است. دژخیمانی که مسئولیت اجرای حکم خمینی مبنی بر قتل‌عام زندانیان سیاسی را به عهده داشتند. در این ملاقات آخوند نیری قاضی شرع، مرتضی اشراقی دادستان تهران، آخوند ابراهیم رئیسی معاون دادستان و آخوند مصطفی پورمحمدی نماینده وزارت اطلاعات حضور داشتند. جنایتهای افشا‌ شده در این نوار در حالی که تنها سه هفته از شروع قتل‌عام گذشته بود نشانگر ابعاد تکاندهنده این نسل‌کشی شقاوت‌بار است که بزرگترین جنایت ضدبشری بعد از جنگ جهانی دوم به‌شمار می‌رود. کشتاری که در هفته‌ها و ماههای بعد در تهران و سراسر کشور ادامه یافت.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۵اسفند ۱۳۹۵ (۲۳فوریه ۲۰۱۷)

 

بیشتر بخوانید:
قسمتهایی از نوار افشا‌ شده ملاقات آقای منتظری با اعضای «هیأت مرگ» در قتل‌عام ۶۷
نوار صوتی افشا‌ شده از ملاقات آقای حسین علی منتظری جانشین وقت خمینی با اعضای «کمیته مرگ» در 28سال پیش (24مرداد 1367) ابعاد جدیدی از قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال 1367 را فاش می‌کند.
گوشه‌هایی از سخنان آقای منتظری، که به‌خاطر همین اظهارات از سوی خمینی عزل شد، در زیر آمده است:
«بزرگترین جنایتی که در جمهوری اسلامی شده و تاریخ ما را محکوم می‌کند به دست شما انجام شده و [نام] شما را در آینده جزو جنایتکاران در تاریخ می‌نویسند». او تصریح می‌کند: «اینکه ما بیاییم بدون این‌که فعالیت تازه‌یی [از جانب زندانیان] باشد اینها را اعدام بکنیم معنیش این است که... همه دستگاه قضایی‌مان غلط کرده است».

منتظری خطاب به سردژخیم مصطفی پورمحمدی نماینده وزارت اطلاعات تصریح می‌کند که از مدتها قبل برای این قتل‌عام برنامه‌ریزی شده بود و «اطلاعات رویش (قتل‌عام) نظر داشت و سرمایه‌گذاری کرد و شخص احمد آقا (پسر خمینی) هم از سه-چهار سال پیش می‌گفت که مجاهدین از روزنامه خوان، مجله خوان، و اطلاعیه خوان، همه باید اعدام شوند». وی می‌افزاید: «مجاهدین اشخاص نیستند یک سنخ فکر و برداشت هستند یک منطق هستند و منطق غلط را باید با منطق صحیح جواب داد با کشتن حل نمی‌شود بلکه ترویج می‌شود».

منتظری در یک نمونه تکاندهنده می‌گوید: «یک کسی زندان بود، آخرش گفتند که خواهرش هم متهمه. رفتند خواهرش را آوردند، خودش رو اعدام کردند، خواهرش دو روز بود اصلاً آمده بود. ۱۵سالش بود، به خواهرش گفتند خوب، چی می‌گی؟ گفت خوب من به اینها علاقه داشتم، گفت چون برادرش اعدام شده این رو هم اعدام کنید و اعدامش کردند».


در یک نمونه تکاندهنده دیگر می‌گوید: در «اصفهان یک زن آبستن هم توش (قتل‌عام شدگان) بوده، در اصفهان یک زن آبستن هم اعدام کردند». و می‌افزاید در فقه آخوندی زن حتی اگر محارب هم باشد نباید اعدام کرد، من این را به خمینی گفتم اما او می‌گوید باید اعدام کرد.

وی خطاب به کمیته مرگ می‌افزاید: «آخه ماه محرمه، ماه خدا و پیغمبره، حداقل از امام حسین شرم بکنید. ملاقات رو قطع کنیم و همین‌طور بیاییم قصابی کنیم!... هیچ جای دنیا همچین کاری هست؟ پنجاه سال دیگر برای آقا (خمینی) قضاوت نکنند، بگن آقا یک چهره خونریز، سفاک و فتاک بود... همیشه که ما سر قدرت نیستیم».

این ملاقات در روز دوم محرم 1409 قمری صورت گرفته است و در تمام طول ماه محرم این قتل‌عام جنایتکارانه ادامه داشته است.

منتظری در مورد نقش رئیس قضاییه وقت خمینی می‌گوید: «آقای موسوی اردبیلی که من می‌دانم خودش از همه لیبرال تره تو نماز جمعه می‌گه همه اینها باید اعدام بشن بعد تو نماز جمعه میگن منافق زندانی اعدام باید بشه... وقتی هم می‌خواهد از امام سؤال کند به جای این‌که بگویند آقا به این وسعت مصلحت نیست، ضرر دارد، سؤال می‌کند می‌گوید آیا در استانها اعدام کنیم یا در شهرستانها اعدام کنیم؟».

در نوار این دیدار هیأت مرگ اعتراف می‌کنند بسیاری از کسانی که در صف اعدام قرار دارند اعضای دیگر خانواده‌شان اعدام شده‌اند و یا این‌که زمان دستگیری 15-16ساله بوده‌اند.