728 x 90

نیویورک تایمز: موشکی که به نطنز شلیک شد مجهز به نوعی فناوری بود که رادارهای رژیم نتوانند رهگیری کنند

نطنز
نطنز

نیویورک تایمز روز اول اردیبهشت در خبری درباره حمله به سایت هسته‌یی نطنز نوشت: موشکی که به نطنز شلیک شد مجهز به نوعی فناوری بود که رادارهای رژیم ایران نتوانند رهگیری کنند.

دو مقام غربی به روزنامه «نیویورک تایمز» گفتند: موشکی که در حمله اسراییل به پدافند هوایی سایت هسته‌یی نطنز شلیک شد، مجهز به نوعی فناوری بود که سیستم‌های دفاعی راداری جمهوری اسلامی نتوانند آن را رهگیری کنند.

دو مقام ایرانی نیز به این روزنامه گفتند که نیروهای نظامی جمهوری اسلامی قادر به شناسایی و رهگیری پهپادها، موشکها و هواپیماها در حمله بامداد جمعه نبود. آنان توضیح بیشتری در این مورد نداده‌اند.

 

این در حالیست که رژیم آخوندی خبر حمله به نطنز را کذب و فضاسازی رسانه‌یی اعلام کرده است.

وب‌سایت «نورنیوز» وابسته به شورای عالی امنیت رژیم به‌نقل از یک «مقام مطلع» گزارشهای منتشر شده در مورد «آسیب» بخشی از «سامانه پدافند هوایی» در پی حمله بامداد جمعه به منطقه‌یی در اصفهان را «کذب» دانست و خبرهای منتشر شده را «فضا سازی» رسانه‌های غربی اعلام کرد.

روز گذشته برخی خبرگزاریها و رسانه‌های بین‌المللی به‌نقل از منابع دولتی خبر دادند که در حمله بامداد جمعه اسراییل به رژیم آخوندی «سایت راداری پدافند هوایی تأسیسات نطنز هدف سه موشک اسرائیل» قرار گرفته است.

شبکه خبری ای.بی.سی به‌نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داده بود که حمله «بسیار محدود» بامداد جمعه با شلیک سه موشک توسط یک جنگنده اسراییلی از «خارج ایران» انجام شده است.

 

تصاویر ماهواره‌یی حاکی از «انهدام یا آسیب به بخش راداری» سامانه اس-۳۰۰ اصفهان است

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز جمعه در گزارشی نوشت که تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره‌یی نشان می‌دهد در حمله اسراییل به پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان، بخش مهمی از سیستم‌های پدافندی اس-۳۰۰ در این پایگاه هدف قرار گرفته است.

این گزارش اضافه کرده است، بخشی از سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ که برای ردیابی اهداف استفاده می‌شود، در این حمله «منهدم شده یا آسیب» دیده است.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم‌چنین می‌گوید در این حمله به نقاط دیگر این پایگاه هشتم شکاری اصفهان و فرودگاه مجاور آن آسیبی وارد نشده است.

در همین زمینه، شبکه ای.بی.سی نیوز شامگاه جمعه به‌نقل از یک مقام آمریکایی نوشت اسراییل در حمله خود یک سایت راداری پدافند هوایی در نزدیکی اصفهان را هدف قرار داد که بخشی از حفاظت از تأسیسات هسته‌یی نطنز است و احتمال می‌رود که آن را «از بین برده باشد اما این ارزیابی هنوز مقدماتی است».

با این حال یک حساب کاربری نورنیوز نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در شبکه ایکس به‌نقل از یک مقام مسئول که به نام او اشاره‌یی نشده، نوشته: «فضاسازی رسانه‌های غربی در خصوص آسیب دیدن بخشی از سامانه پدافند هوایی ایران در جریان مقابله روز جمعه با چند ریزپرنده در اصفهان کذب محض است».

این مقام مسئول مدعی شده که «این رسانه‌ها به‌دنبال دستاوردسازی و خارج کردن رژیم اسراییل از انفعال پس از عملیات موفق وعده صادق هستند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7a2d4eb7-c486-48cd-8dc7-d17aa6af21fc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات