728 x 90

فساد اقتصادى,

جزییات دزدی و چپاول سه معاون ارشد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران برملا شد

-

دزدی و چپاول سه معاون ارشد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران
دزدی و چپاول سه معاون ارشد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران
در یک درگیری باندی بر سر غارت و چپاول، سه تن از معاونان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند. رسانه‌های حکومتی روز جمعه 24دی95 اعتراف کردند: این سه پاسدار به‌دلیل «مفاسد کلان اقتصادی»، «کارچاق کنی»، «باج‌گیری از ثروتمندان و سرمایه‌داران» و «پولشویی» بازداشت شده‌اند.

«محراب»، «عظیم» و «افشاری» سه تن از معاونان ارشد «حسین طائب» رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران هستند که پس از ورود قاچاق بزرگ مواد اولیه تهیه و تولید روغن نباتی و دخالت در قاچاق غیرقانونی این محموله به کشور بازداشت شده‌اند. در این میان «محراب» با سپردن وثیقه بیرون از زندان به‌سر می‌برد اما «عظیم» و «افشاری» هنوز در زندان هستند.

از سوی دیگر، یکی از مأموریت‌های اصلی «محمدحسین زیبایی نژاد» ملقب به «سردار نجات» در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، توقف فعالیت‌های اقتصادی این نهاد امنیتی بوده است.

«زیبایی نژاد» که پیش‌تر فرمانده سپاه حفاظت از ولی‌امر بود و پس از آن از معاونت فرهنگی سپاه پاسداران به سازمان اطلاعات سپاه کوچ کرد، معتقد است که فعالیت‌های اقتصادی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران باعث رشد فزاینده‌ی بی‌قانونی، باج‌گیری، ناامنی اقتصادی و فساد مدیران و… در کشور شده و این فعالیتها باید هر چه سریعتر متوقف شود.

انتصاب پاسدار «محمدحسین زیبایی نژاد» به سمت جانشین فرمانده سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پس از آن صورت گرفت که «محراب»، «عظیم» و «افشاری» سه معاون ارشد «حسین طائب» به‌دلیل دست داشتن در مفاسد کلان اقتصادی متعدد بازداشت شدند.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران یکی از نهادهای اطلاعاتی موازی است که توسط ولی‌فقیه ارتجاع ایجاد شد تا بتواند در برخی مأموریت‌های مشخص شده، اقدام به فعالیت‌ اطلاعاتی امنیتی کند. این نهاد پس از گذشت مدتی از زمان تأسیس به‌صورت یک وزارتخانه امنیتی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد و چون به هیچ نهاد و ارگانی جز دفتر خامنه‌ای پاسخ‌گو نیست، می‌توان آن را «ساواک» رژیم دانست.