728 x 90

فقر در ایران,

مدرسه کپری روستای انورآباد در بلوچستان + تصاویر

-

مدرسه کپری روستای انورآباد در بلوچستان
مدرسه کپری روستای انورآباد در بلوچستان
در روستای انورآباد بیش از 30خانواده سکونت دارند، در این روستا حدود چهل دانش‌آموز در پایه اول و دوم ابتدایی مشغول به تحصیل هستند، و دلیل آن این است که تنها دو سال است که معلم به این روستا می‌رود.

 
روستای انورآباد از دهستان ایرافشان و از بخش مرزی اشار است، اهالی روستا، کپری که قبلاً به‌عنوان انبار استفاده می‌شده را تبدیل به مدرسه کرده‌اند. شوق آموختن برای این بچه‌ها سختیهای تحصیل در این انبار کپری روستا را ساده می‌کند.

 
 
 
 لازم به یادآوری است که در تاریخ 8دیماه 95 خبری از دانش‌آموزان مدرسه ”موگویی“ شهرستان دورود در استان لرستان منتشر شد که دانش‌آموزان با چتر در کلاسهای درس حاضر می‌شوند.

دانش آموزان این مدرسه مجبورند به علت فرسوده بودن ساختمان مدرسه و چکه کردن آب از سقف کلاسها برای خیس نشدن چترهای خود را در کلاس باز کرده و درس بخوانند.

 
این در حالی است که آموزش و پرورش رژیم در این استان اعلام کرده است که تلاش می‌کند که در سال آینده این مدرسه را بازسازی کند.

همچنین در تاریخ ۱۹/۷/۹۵ خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم به مدرسه کپری در ایران تحت حاکمیت آخوندهای دزد و چپاولگر اعتراف کرد و با عنوان مدرسه کپری در سیستان و بلوچستان نوشت: «روستای ملک آباد از توابع بخش مرزی اشار است که با داشتن چهل دانش‌آموز در شش مقطع تحصیلی، ۱۵سال است که فاقد فضای آموزشی و مکانی برای تحصیل است. دانش‌آموزان نیمی بر روی نیمکتهای داخل کپر و عده‌یی بر روی سنگ ریزه‌های بیابان و زیر آفتاب سوزان می‌نشینند. هر روزه کودکان تخته سیاه را از مسیری طولانی حمل می‌کنند و به کپر می‌آوردند».

 
 
 
 
 
پدیده مدارس کپری، مدارس ویرانه که بر اثر سقوط سقف و یا دیوار آن دانش‌آموزان در خطر مرگ قرار دارند و یا کلاسهای بنگالی که در بنگالهای و کانتینرهای فرسوده در جای جای این میهن برگزار می‌شود در حالی است که کارگزاران رژیم تنها در یک نمونه از دزدیهای میلیاردی خود از صندوق فرهنگیان، مبلغ هشت هزار میلیارد تومان به اعتراف خود رسانه‌های رژیم دزدیدند.