728 x 90

انفجار تروريستي,شبكه هاى تروريستى,

نخست وزیر ترکیه: هرگز تسلیم تروریسم نخواهیم شد

-

بنعلی یلدریم، نخست‌وزیر ترکیه
بنعلی یلدریم، نخست‌وزیر ترکیه
بنعلی یلدریم، نخست‌وزیر ترکیه پس از عیادت مجروحان حمله تروریستی بامداد روز یکشنبه در استانبول در بیمارستان گفت: تروریسم مشکل و معضل مشترک بشریت است و نمی‌توان با آن به جایی رسید. هدف تروریسم ضربه زدن به وحدت، یکپارچگی و برادری ما و برای رسیدن به اهداف خود در حال زمینه‌سازی است.

وی ضمن تأکید بر مبارزه قاطعانه کشور با تروریسم گفت: ترکیه در دورة اخیر مشغول مبارزه بی‌امان با گروه‌های تروریستی است. این امر، تاوانی نیز دارد، اما هرگز در برابر تروریسم سر فرود نخواهیم آورد".

وی افزود: "تروریسم نمی‌تواند ما را تضعیف کند و به یکپارچگی ما آسیب بزند. نمی‌تواند ما را بترساند، بلکه ما آن را می‌ترسانیم".

یلدریم در رابطه با عامل حمله گفت: اسلحه خود را در محل حادثه رها کرده و با سوء‌استفاده از آشفتگی و ازدحام از آنجا دور شده است اما پلیس و نیروهای امنیتی در حال پیگیری این موضوع هستند. تمامی احتمالات در نظر گرفته شده و تحقیقات با دقت کامل در حال انجام است.

وی شایعات "تروریست با لباس بابا نوئل وارد کلوب شبانه شده است" را به‌شدت تکذیب و تأکید کرد: " چنین ادعایی صحت ندارد. تروریست مسلح بود و با کشتن یک مأمور پلیس و نگهبانان وارد مکان شده و بی‌هدف حاضران در آن جا را به گلوله بسته است. اظهارات دیگر در این رابطه نادرست است و صحت ندارد".

یلدریم افزود: حمله تروریستی که روز یکشنبه در اینجا رخ داد، ممکن است فردا در جای دیگری از دنیا اتفاق بیافتد. تضمینی وجود ندارد و هیچ کشوری از حملات تروریستی در امان نیست و نمی‌تواند بگوید «برای ما اتفاق نخواهد افتاد». چند روز قبل در آلمان و روز گذشته نیز در عراق انجام شد. پیش از این در کشورهای مختلف به‌وقوع پیوسته بود. از این رو، همواره گفته‌ایم که تروریسم دین و اصولی ندارد و هرجا که باشد تروریسم است. استانداردهای دوگانه در مبارزه با تروریسم بی‌فایده است و روند مبارزه را دچار ضعف می‌کند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1eb223aa-b529-4e03-aaf3-1ba01e0d64c9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات