728 x 90

سوريه,نقض حقوق بشر,

کنفرانس فراخوان به عدالت، محاکمه عاملان جنایت علیه بشریت در ایران و سوریه» در پاریس

-

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران
مریم رجوی: سکوت و بی‌عملی جامعه جهانی در مقابل جنایات آخوندها در ایران و منطقه باید پایان یابد.

هر راه‌حلی برای پایان دادن به داعش‌ در گرو اخراج کامل رژیم از منطقه به‌ویژه سوریه است. مردم ایران از این جنگ کثیف منزجرند و در کنار مردم سوریه ایستاده‌اند.

روز شنبه 26 نوامبر جلسه‌یی زیر عنوان «فراخوان به عدالت، محاکمه عاملان جنایت علیه بشریت در ایران و سوریه» در حضور خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران و با شرکت شماری از شخصیتهای سیاسی و حقوقدانان برجسته فرانسوی و اروپایی و نمایندگان کشورهای منطقه و شماری از مسئولان اپوزیسیون سوریه در سالن موتوالیته پاریس برگزار شد.

خانم رجوی در سخنان خود سیاست آمریکا طی 16 سال گذشته را سیاستی فاجعه‌بار برای مردم ایران و منطقه خواند که بیشترین کمک را به نظام ولایت فقیه کرده است. وی گفت: با آغاز به کار دولت جدید، مردم و مقاومت ایران و ملتهای منطقه انتظار دارند که در سیاست آمریکا تجدید نظر شود.

خانم رجوی تصریح کرد: در بحران کنونی منطقه، هر راه‌حلی برای پایان دادن نهایی به ‌جنگ و ناامنی و مشخصاً مسأله داعش‌ در گرو پایان دادن به دخالت‌های رژیم در منطقه و به‌ویژه در سوریه است. همکاری با آخوندها برای مقابله با داعش فاجعه‌بار است، باعث تقویت رژیم ایران و تروریسم ناشی از آن و تغذیه سیاسی و اجتماعی داعش می‌شود. خامنه‌ای اگر ‌چه تلاش می‌کند ادامه اشغالگری و خونریزی در سوریه را با یاوه‌هایی مثل دفاع از حرم توجیه کند، اما مردم ایران از این جنگ کثیف منزجرند و در کنار ملت شجاع و سرفراز سوریه ایستاده‌اند.

خانم رجوی گفت همه به‌یاد دارند که شش قدرت جهان به‌خصوص آمریکا تا چه اندازه در مذاکرات اتمی در برابر این رژیم، کوتاه آمدند و به یک قدم عقب‌نشینی رژیم اکتفا کردند در همان موقع من بارها نسبت به این امتیازهای ناموجه و عدم اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت و جمع نکردن پروژه ضد ملی اتمی رژیم هشدار دادم. اما حتی همین توافق که می‌توانست فرصتی برای عبور رژیم از بحرانهایش باشد؛ امروز نتیجه معکوس داده است. گرسنگی و فقر بیش از گذشته، زندگی مردم را در هم ‌می‌کوبد، تصفیه‌حساب باندهای درونی رژیم سرباز کرده است و امروز آخوندها قادر نیستند مثل گذشته کنترل‌ تمام عیار بر باندهای درونی خود و بر اعتراضهای اجتماعی اعمال کنند. ولایت فقیه امروز از هر نظر در بن‌بست است. اما در برابر مردم و مقاومت ایران، راه تغییر رژیم و استقرار یک جمهوری کثرت‌گرا بر اساس جدایی دین و دولت، لغو حکم اعدام و برابری زن و مرد هموارتر شده است.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت انتظار ما و مردم منطقه از جامعه جهانی این است که سیاست امتیاز دادن به‌رژیم ولایت فقیه و سکوت و بی‌عملی در مقابل جنایاتش در ایران و منطقه را متوقف شود. به‌جای آن به مبارزه مردم ایران برای کسب آزادی و به‌خواست ملت‌های منطقه احترام گذاشته شود.

این جلسه که مدیریت آن را خانم سیلوی فاسیه از منتخبان فرانسوی عهده‌دار بود شخصیتهایی چون اینگرید بتانکورد سناتور و کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری کلمیبا، فاطوماتو دیارا، قاضی دادگاه کیفری بین‌المللی یوگسلاوی سابق و دیوان کیفری بین‌المللی تا ۲۰۰۳، سناتور دیوید نوریس، کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری ایرلند و مارسین اسکوینسکی، شهردار سابق ورشو، جفری رابرتسون، رئیس دادگاه ملل‌متحد برای سیرالئون، و فلورنس برتو شهردار منطقه 5 پاریس، اسقف ژاک گایو کشیش ترقیخواه فرانسوی، طاهر بومدرا، رئیس پیشین حقوق‌بشر هیأت یونامی و مسئول پرونده اشرف در ملل متحد؛ سخنرانی کردند.

بخش مهمی از برنامه به سوریه و حلب شعله‌ور اختصاص داشت. که در آن شخصیتهایی چون سید احمد غزالی، نخست‌وزیر سابق الجزایر، صالح القلاب، سخنگوی دولت و وزیر پیشین تبلیغات اردن، هیثم مالح، از رهبران انقلاب سوریه و رئیس کمیته حقوقی در ائتلاف، میشل کیلو عضو هیأت سیاسی ائتلاف، فرانسوا کولکومبه قاضی و حقوقدان فرانسوی، بریتا حاجی حسن، رئیس شورای شهر حلب و فاضل عبدالغنی رئیس مرکز حقوق‌بشر سوریه به سخنرانی پرداختند.

در این جلسه همچنین شماری از زندانیان سیاسی از بند رسته و جوانان و نیروهای مجاهدین در داخل کشور که به‌تازگی ایران را ترک کرده‌اند، تجربیات و مشاهدات خود از سرکوب فراگیر در سراسر ایران و فعالیتهای مجاهدین در داخل کشور را بیان کردند. نمایشگاهی از تصاویر شهیدان 30 هزار زندانی سیاسی قتل‌عام شده در سال 67 نیز مورد استقبال شرکت کنندگان در جلسه قرار گرفت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
6آذر 1395 (26نوامبر2016)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4ccc387b-5747-47a4-88bd-031582004811"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات