728 x 90

تظاهرات معلمان در شهرهای ایران,

فرهنگیان در روز جهانی معلم به وضعیت بد معیشتی خود اعتراض می‌کنند

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ايران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ايران
صبح روز چهارشنبه ۱۴ مهر (۵ اکتبر) همزمان با روز جهانی معلم، فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی در اعتراض به پایین بودن حقوق و مزایا و وضعیت بسیار بد معیشتی‌شان دست به تظاهرات زدند.

در تهران از ساعت ۰۹۳۰ نیروهای سرکوبگر اطلاعات سپاه و مزدوران لباس‌شخصی به‌صورت گسترده در میدان سپاه تجمع کرده و مانع حرکت تظاهر کنندگان به سمت مجلس رژیم شدند.

عوامل اطلاعات سپاه از روز قبل بسیاری از فرهنگیان را با تهدید از شرکت در این تظاهرات منع کرده بودند. همچنین برای جلوگیری از شکل‌گیری و گسترش این حرکت اعتراضی اینترنت در برخی مناطق مرکزی و غرب تهران قطع شده بود. با این همه بسیاری از فرهنگیان خود را به مقابل مجلس رژیم رساندند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بود «معیشت، منزلت حق مسلم ماست».

در شیراز صدها تن از فرهنگیان بازنشسته جلوی ساختمان آموزش و پروش رژیم تجمع کردند.

در مشهد جمعی از فرهنگیان بازنشسته تجمع کردند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود: شعار روز جهانی معلم: «اهمیت به جایگاه معلمان و بهبود شان و منزلت آنان».

فرهنگیان استان گیلان نیز با صدور بیانیه‌یی به‌مناسبت روز جهانی معلم خواستار رفع تبعیض در حقوق و مزایا و تأمین حداقل معیشت؛ رفع فشارهای امنیتی و سیاسی و اجتماعی بر معلمان؛ رفع موانع فعالیت آزادانه تشکلهای صنفی فرهنگیان و رسانه‌های وابسته به آنها، برخورداری از بیمه‌های اجتماعی و درمانی؛ ایجاد هم ترازی و تناسب حقوق و مزایا میان شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش با دیگر دستگاههای آموزشی؛ ساماندهی کلاسهای درس بر اساس استانداردهای جهانی شدند.

فرهنگیان شاغل و بازنشسته در نظام ولایت فقیه نه تنها از جایگاه اجتماعی و سیاسی درخور و شایسته‌شان برخوردار نیستند بلکه از ابتدایی‌ترین حقوق صنفی خود نیز محرومند و عموم آنان در شرایط معیشتی بسیار دشواری به‌سر می‌برند. این در شرایطی است که سرمایه‌های مردم ایران یا صرف جنگ‌افروزی و صدور تروریسم در کشورهای مختلف به‌ویژه منطقه خاورمیانه و پروژه‌های شوم موشک سازی... می‌شود یا توسط سران رژیم غارت می‌شود که در مخاصمات درونی رژیم فقط بخشهایی از این چپاول نجومی برملا می‌گردد.

مقاومت ایران با درود بر فرهنگیان آزاده عموم مردم ایران به‌ویژه زنان و جوانان را به همبستگی با آنها و جنبش اعتراضی‌شان فرا می‌خواند.
 
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
14مهر 1395 (5 اکتبر 2016)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fd865c88-9da9-4258-a61e-1ba309d0ba84"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات