728 x 90

اخبار اعتراضى,

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن وزارت دارایی در ولنجک

-

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن وزارت دارایی در ولنجک
تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن وزارت دارایی در ولنجک
اعضای شرکت تعاونی مسکن وزارت دارایی و خانواده‌های آنها صبح روز جمعه 9 مهر در خیابان 26 ولنجک تجمع اعتراضی برگزار کردند و به غصب زمینهای خریداری شده خود اعتراض کردند.

بهشتی یکی از اعضای این تعاونی مسکن گفت: مطابق اسناد رسمی این ملک در سال 1385 توسط تعاونی مسکن وزارت دارایی خریداری شد و با توجه به آشنایی اعضای تعاونی به تمام قوانین و مقررات شهری و ملکی، در هنگام خرید، زمین مورد نظر هیچ‌گونه ایراد قانونی نداشته است.

وی افزود: در آن سال، علی دایی هم معرف این زمین بود و هم به‌عنوان وکیل مالک زمین یعنی آقای توکلی، زمین را به تعاونی فروخت که امضای ایشان پای مبایعه نامه هم در بخش خریدار و هم فروشنده موجود است. دایی حتی چندتن از فوتبالیستهای تیم ملی را بدون هیچ‌وجه نقدی عضو تعاونی کرد به این بهانه که کار پروژه سریعتر پیش برود. نه تنها کار پیش نرفت بلکه آن افراد پول سهم خود را هم نپرداختند. آقای دایی واسطه ‌این افراد بوده و اگر آنها پول سهم خود را ندهند ما مجبور هستیم که از طریق قانون یقه آقای دایی را بگیریم.
وی گفت: این تعاونی 150 عضو دارد که سیزده سال پیش هر کدام مبلغ 25 میلیون تومان واریز کردند و در نهایت این زمین 183هزار متری را به قیمت 36 میلیارد تومان خریداری کردند. تمام موارد ثبت و سند قانونی طی شده و حتی دادگاه تجدیدنظر هم به نفع تعاونی رأی صادر کرده است. اما خانمی به‌عنوان ورثه اولین مالک این زمین به‌علاوه نهادهایی مانند ستاد اجرایی فرمان امام و دادگاه انقلاب هم آمده‌اند و هر کدام سهم خود را می‌خواهند.
بهشتی ادامه داد: وجود مدعیان جدید باعث شده که پرونده این ملک در دادگاهها دست به دست شود و هیچ کدام از این اعضا به حقوق خود نرسند در حالیکه اکثراً بازنشسته شده‌اند و بسیاری هنوز مستاجرند و روزگاری به امید خانه‌دار شدن وارد این تعاونی شدند.