728 x 90

خودکشی در ایران,

۴هزار خودکشی در سال، در ایران تحت حاکمیت ولی‌فقیه ارتجاع

-

چهار هزار خودکشی سالانه در ایران
چهار هزار خودکشی سالانه در ایران
کارگزاران رژیم به خودکشی سالانه 4 هزار نفر در ایران تحت حاکمیت آخوندها و بی‌کفایتی کارگزاران جنایتکار رژیم آخوندی برای کنترل و مهار آن اعتراف کردند.

حسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی رژیم گفت: «ما برای رفع مشکلات متکی به سیستم قضایی انتظامی هستیم که این، پیام خوبی نیست و نشان می‌دهد مدارا و تعامل در بین افراد وجود ندارد. در چنین شرایطی طبیعی است که عوارض اجتماعی داشته باشیم و خودکشی یکی از این عوارض است».

وی افزود: «در ایران تقریباً از میان هر ۱۰۰ هزار نفر ۵ تا ۷ نفر دست به خودکشی می‌زنند، اگر ‌چه نمی‌توان گفت آمار چندان دقیقی محسوب می‌شود چرا که سیستم ثبت دقیقی در این زمینه نداریم».

رئیس انجمن مددکاران رژیم به وضعیت بحرانی خودکشی در ایران تحت حاکمیت آخوندها اعتراف کرد و افزود: «خوزستان، همدان، مسجد سلیمان، دره شهر ایلام و… از شهرهایی هستند که میزان خودکشی در آنها بالاست و می‌توان گفت وضعیت خودکشی در هیچ کجای دنیا مثل دره شهر ایلام بحرانی نیست… در ایران تقریباً درهر سال ۴ هزار خودکشی اتفاق می‌افتد… ضمن این‌که خودکشیهای پنهانی نیز وجود دارد که ثبت نمی‌شوند».

همچنین روزبه کردونی از مدیران دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت کار رژیم به افزایش خودکشی اعتراف کرد و گفت: «در ایران سال ۹۲ نسبت به ۹۱، خودکشی ۱۲ درصد رشد داشته است».

وی به بی‌کفایتی کارگزاران رژیم برای مهار خودکشی اعتراف کرد و افزود: «اینکه می‌گویند در غرب کشور خودکشی یک مسأله بحرانی است این اتفاق برای امروز نیست برخی از استانها قبل از انقلاب هم نرخ خودکشی بالایی داشتند. ما موفق نشدیم نرخ مرگ و میر ناشی از خودکشی را در مناطق شناخته شده کاهش دهیم یا کنترل کنیم و این ضعف ما را نشان می‌دهد. در زمینه پدیده خودکشی محتاج برنامه نیستیم بلکه محتاج سیاست هستیم. در برخورد با مسائل اجتماعی نگاه ملی نداریم و رویکردهایمان دقیق نیست. هیچ‌کدام از نقش آفرینان ما در عرصه‌های اجتماعی و در رابطه با آسیبها نقش خود را به خوبی ایفا نکردند و تا زمانی که همفکری و همکاری رخ ندهد، جزیی نگر نشویم و سیاستی در زمینه آسیبها نداشته باشیم مشکلی حل نمی‌شود».
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d63d7756-98b6-43e8-bd40-d73089a02c82"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات