728 x 90

گردهمايي بزرگ ايرانيان,

الحیات: همکاری با جنبش مقاومت ایران ضروری است و باید به آن سرعت بخشید

-

حضور گسترده هیأتهای عربی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران  در پاریس
حضور گسترده هیأتهای عربی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس
الحیات مصر: «طبق معمول هر سال، روز 19تیر سال جاری پاریس مرکز فرانسه شاهد فعالیتهای گردهمایی اپوزیسیون ایران بود ولی به میدان آمدن بیش از 100هزار نفر که اکثرا ایرانی بودند و همچنین حضور بی‌سابقه عربی و بین‌المللی غیرمعمول بود.

عربستان سعودی با حضور امیر ”ترکی فیصل“ که شخصیت مهمی در… عربستان سعودی است در این گردهمایی شرکت کرد. کما این‌که هیأتی از پارلمان مصر به نمایندگی سلیمان وهدان نماینده در این کنفرانس شرکت کردند که نمی‌تواند خودبخودی باشد بلکه این اقدام در زمره طرحهای مقابله سیاسی با رژیم ایران و استفاده از اپوزیسیون داخلی و خارجی این کشور به‌عنوان یک برگه فشار است..

بنظر می‌رسد که… عربستان فهمیده است و برایش حتمی شده است که باز کردن پرونده همکاری با جنبش مقاومت ایران ضروری است و باید به آن سرعت ببخشد بویژه ‌این‌که در سالهای اخیر روابط عربستان سعودی با رژیم ایران به وخامت گرائیده است.

”جمال قاشقجی“ نویسنده سعودی که به مراکز تصمیم‌گیری نزدیک است تأکید کرد شرکت امیر ترکی فیصل نشان‌دهنده اینست‌که بعد از جان به لب شدن عربستان از عملکردهای رژیم ایران ”افکار عمومی و رسمی عربستان سعودی پذیرفته است که اپوزیسیون ایران را طرف حساب قرار دهد“.

به نوبه خود به‌نظر ”احمد الهوس“ که یک تحلیلگر سیاسی است حضور سعودی در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس پیام بیشتری در خود دارد و از جمله این‌که ”ریاض برگهایی زیادی برای فشار بر روی تهران دارد و حضور ترکی فیصل پیام روشنی است و آن این‌که شخصیتی که در این گردهمایی حضور یافت مهمترین شخصیت عربستان بود. این اپوزیسیون توانست اعراب زیادی را برای گردهمایی اخیر خود بسیج کند.

خانم رجوی در گردهمایی اخیر گفت دخالتهای رژیم ایران در منطقه ناشی از موضع قدرت نیست و این دخالتها بخاطر بحرانها و ضعف ساختاری این رژیم است و داعش حاصل سرکوب مردم عراق به‌دست مالکی و مردم سوریه به‌دست بشار اسد است که با دستور مستقیم رژیم ایران انجام شد و درد مشترک تمامی کشورهای منطقه صدور بنیادگرایی و تأسیس گروه‌های شبه‌نظامی و اشغال از طرف رژیم ایران است و دهها گروه شبه‌نظامی عراق و حزب‌الشیطان و عناصر افغانی و پاکستانی و یمنی سوخت جنگی را تأمین می‌کنند که رژیم ایران بر کشورهای منطقه تحمیل کرده است.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/994da54d-b306-4cb1-abea-a946104708d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات