728 x 90

زندانیان سیاسی,اعتصاب زندانيان سياسي,

وخامت حال زندانی سیاسی جعفر عظیم‌زاده در پنجاه وهشتمین روز اعتصاب غذا

-

زندانی سیاسی جعفر عظیم ‌زاده در زندان اوین
زندانی سیاسی جعفر عظیم ‌زاده در زندان اوین
تهران ـ روز شنبه پنجم تیرماه وضعیت جسمی زندانی سیاسی جعفر عظیم‌زاده در پنجاه وهشتمین روز اعتصاب‌غذای خود نگران‌کننده شده است. وی در بیمارستان سینای تهران بستری است. ضربان قلب این زندانی سیاسی بین 38 الی 48 در نوسان است و با سردردهای شدید مواجه است. این زندانی حتی نمی‌تواند چای بنوشد. بر اساس اخبار واصله، حتی تزریق وریدی برای وی به سختی انجام می‌گیرد و آب بدن وی به‌شدت کاهش یافته است.

خاطر نشان می‌شود به‌رغم اخطار و اعتراض مجامع کارگری جهانی از جمله اتحادیه کارگران متال آلمان، کارگران خدماتی بریتیش کلمبیا و اتحادیه کارگران پست کانادا، بزرگترین اتحادیه کارگران کانادا، رژیم ضدبشری، با انفعال و بی‌عملی نسبت به وضعیت این زندانی و با پافشاری قضاییه آخوندی بر اتهامات بی‌اساس، قصد جان وی را کرده‌اند. در قسمتی از نامه اتحادیه کارگران کانادا آمده است: ”به‌نمایندگی از اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، ما ناراحتی عمیق خود را در ارتباط با حکم بی‌رحمانه شلاق علیه ۱۷ کارگر معدن طلای آق دره در ماه مه ۲۰۱۶ در ایران ابراز می‌کنیم. این کارگران برای امنیت شغلی و علیه بیکارسازیها دست به اعتراض زده بودند. صدور چنین احکام غیرانسانی‌یی علیه کارگران معترض نقض آشکار مقاوله نامه‌های بین‌المللی شناخته شده در رابطه با حقوق کارگری و انسانی می‌باشد“.

در بخشی دیگر از نامه با اشاره به وضعیت جعفر عظیم‌زاده کارگر زندانی که از تاریخ 10اردیبهشت در اعتراض به شرایط غیرانسانی زندان و احکام ظالمانه در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برد آمده است: ”ما نگران وضعیت جعفر عظیم‌زاده، رئیس هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، که از ۲۹ آوریل ۲۰۱۶ در اعتصاب‌غذا به‌سر می‌برد هستیم. او از نوامبر ۲۰۱۵ برای گذراندن حکم شش سال زندان با اتهام ' اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی' که به‌دلیل فعالیتهای کارگری ایشان بوده است، در زندان اوین محبوس است. جعفر در یک اعتصاب‌غذای نامحدود علیه این اتهامهای ساختگی به‌سر می‌برد، و ما نگران هستیم که حکومت ایران به‌طور روتین از این اتهامات ساختگی علیه فعالینی که سیاستهای ضدکارگری روزافزون دولت ایران را محکوم می‌کنند استفاده می‌کند“ .

علاوه بر زندانیان سیاسی زندانهای اوین، گوهردشت ، تبریز و اعضای کانون صنفی معلمان، خانواده‌های زندانیان سیاسی با تجمع در برابر زندان اوین خواستار آزادی و رفع اتهامات آخوند‌ساخته از جعفر عظیم‌زاده شده‌اند از جمله صبح روز شنبه 22خرداد 95 جمعی از معلمین و کارگران همراه با خانواده زندانی سیاسی جعفر عظیم‌زاده، در مقابل زندان اوین تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع کنندگان به‌ عدم رسیدگی دژخیمان خامنه‌ای به‌خواسته‌های برحق این زندانی سیاسی اعتراض کرده و از وی حمایت کردند.
زندانی سیاسی جعفر عظیم‌زاده در اعتراض به امنیتی کردن فعالیتهای صنفی از روز جمعه 10 اردیبهشت دست به اعتصاب‌غذای نامحدود زده و خواستار رفع اتهامات امنیتی از خود و هم صنفان خود شده است.

وی در شرایطی پنجاه وهشتمین روز اعتصاب‌غذا را پشت سر می‌گذارد که بسیاری کارکردهای طبیعی جسمی‌اش مختل شده، صدای اطرافیانش را به زحمت می‌شنود و از درد مدام کلیه در رنج است. جعفر عظیم‌زاده روز چهارشنبه 19خرداد، ترفند سخیف دژخیمان زندان مبنی بر رفتن به مرخصی موقت 5روزه را رد کرده بود.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e8e9a75f-a634-4391-9661-5a3265945bc4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات