728 x 90

خودکشی در ایران,

خودکشی دختر۱۴ساله در تهران

-

خودکشی زنان در ایران
خودکشی زنان در ایران
به گزارش رسانه‌های حکومتی روز دوشنبه 11خرداد 95 دختر14ساله‌یی د‌ر تهران دست به خودکشی زد و متأسفانه جان باخت. مادر این دختر می‌گوید وقتی از سر کار برگشتم با جسد دخترم به‌صورت حلق‌آویز مواجه شدم. دخترم کلاس هشتم است و امروز ساعت ۱۱ از مدرسه به خانه بازگشت. بعد از آن اقدام به خودکشی کرده است.

خودکشی دختران نوجوان در حاکمیت زن‌ستیز آخوندی در سال جدید گسترش یافته است که نتیجه فقر و ناامیدی در میان آنان است. طی روزهای پنجشنبه و جمعه 30 و 31اردیبهشت سه دختر نوجوان 16، 17 و 18ساله در شهرهای مشهد و تهران با خودکشی به زندگی خود پایان دادند.

دختر نوجوان 12ساله‌یی عصر روز دوشنبه 27اردیبهشت با پرتاب خود از طبقه چهارم ساختمانی در مشهد دست به خودکشی زن و متأسفانه جان باخت.

شب سه‌شنبه 27اردیبهشت دختر 24ساله‌ای با پریدن از روی پل استقلال در خیابان هنگام تهران دست به خودکشی زد و متأسفانه جان باخت.

عصر روز شنبه 25اردیبهشت دو نفر در شهرستان مینودشت در استان گلستان، دست به خودکشی زده و متأسفانه جان باختند.

روز شنبه 25اردیبهشت یک دانشجوی 21ساله سال آخر رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شیراز و روز یکشنبه مردی 57ساله در علی آباد بوکان خودکشی کرد.

بیشتر بخوانید
فاجعه دردناک و تأسف‌بار خودکشیهای متعدد در هفته‌های اخیر در اثر گسترش فقر و ناامیدی و در اعتراض به اقدامات ستمگرانه رژیم آخوندی در حال گسترش است.
حسن هاشمی، وزیر بهداشت کابینه آخوند روحانی به آمار بالای افسردگی د‌ر ایران تحت حاکمیت آخوندها اعتراف کرد و گفت: ”۱۲ درصد از جامعه ما دچار افسردگی هستند و این موضوع نیاز به درمان دارد“.
وی که روز یکشنبه 19اردیبهشت95 در جلسه‌یی، در مورد بررسی پیشگیری از خودکشی سخنرانی می‌کرد افزود: ”در زمینه سلامت روان مشکلات قابل توجهی در ایران وجود دارد که متأسفانه این مباحث هم از سوی مردم و هم از سوی مسئولان انکار می‌شود “.

در این جلسه یکی دیگر از رؤسای وزارت بهداشت رژیم به گسترش خودکشی اعتراف کرد و گفت: ”ابعاد اجتماعی خودکشی باید مورد توجه قرار گیرد… افراد بیکار بیش از دیگران دست به خودکشی می‌زنند همچنین میزان خودکشی در روستا‌ها ۳۰ درصد و مناطق شهری به ۷۰ درصد رسیده است“.

احمد حاجبی سن اقدام به خودکشی را بین ۱۵ تا ۲۴ سال اعلام کرد و افزود: ”بیشترین موارد خودکشی در افراد دیپلمه دیده شده است “.

خبرگزاری حکومتی ایسنا که این خبر را منعکس کرد افزود: ”از تعداد افرادی که سال گذشته در ایران دست به خودکشی زده‌اند تا کنون آماری از سوی وزارت بهداشت منتشر نشده است. اما بر اساس گزاش ۲۶ مرداد سال ۱۳۹۳ روزنامه مشرق و به‌نقل از رئیس سازمان پزشک قانونی کشور، در سال گذشته ۴۰۵۵ نفر بر اثر خودکشی در ایران فوت کرده‌اند“.

بی شک این چرخه مرگ و نابودی، تنها در یک حاکمیت مردمی که مبشر امید به زندگی و آینده روشن برای مردم ایران باشد از بین خواهد رفت.

یک عضو شورای شهر تهران درباره خودکشی کودکان در سال 94 می‌نویسد: از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ تعداد ۱۱۱ کودک در ایران اقدام به خودکشی کرده‌اند. این کودکان بین هشت تا سیزده سال سن داشته‌اند.

همچنین مشاور وزیر علوم رژیم در مصاحبه با یک خبرگزاری دولتی درباره گسترش خودکشی در بین دانشجویان می‌گوید:‌ خودکشی دومین علت اصلی مرگ در بین دانشجویان ایرانی است. و رسانه‌های رژیم از گسترش این پدیده شوم در شماری از استانهای کشور خبر می‌دهند و می‌نویسند: استانهای ایلام، خوزستان، لرستان، کرمانشاه، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد بیشترین میزان خودکشی در کشور را دارند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/32444ebd-6c69-4d9a-9454-3942994b98a4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات