728 x 90

تشدید سرکوب ,اعدام دسته جمعي,

ایران: جان سپردن چهار زندانی اهل سنت بر اثر شکنجه و محرومیت از درمان

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
دهها زندانی اهل سنت در گوهردشت زیر اعدام قرار دارند
فراخوان به حمایت از زندانیان اهل سنت و خانواده‌های آنان

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در حالی‌که در ایام میلاد پیامبر اسلام دجالانه هفته وحدت برگزار می‌کند و از برادری و برابری بین شیعه و سنی دم می‌زند، سرکوب، اعدام و زجرکش کردن زندانیان اهل سنت را در زندانهای مختلف کشور شدت بخشیده است.

در روزهای ۶، ۷، ۸ و ۹ دیماه چهار زندانی اهل سنت بر اثر شکنجه دژخیمان و محرومیت از درمان در زندان مرکزی زاهدان جان خود را از دست دادند.

در روز ۹ دی اقبال (مهدی) نارویی، ۲۳ساله، از زندانیان اهل سنت بلوچ در زندان زاهدان بر اثر شکنجه دژخیمان رژیم در بند قرنطینه این زندان جان خود را از دست داد. وی پس از آن که به اعمال فشارهای شکنجه‌گران اعتراض کرد و با آنان درگیر شد، به بند قرنطینه منتقل شده بود.

سه روز پیش از آن نیز فرزاد نارویی، ۴۰ ساله در بند پنج زندان مرکزی زاهدان بر اثر شکنجه‌های وحشیانه و عدم رسیدگیهای پزشکی جان باخت. او پس از سه روز شکنجه در اداره آگاهی زاهدان در حالی به بند منتقل شد که از ناحیه کمر و پا زخمهای شدید داشت و حالش بسیار وخیم بود. به‌رغم این، سردژخیم خلیلی معاون اطلاعات زندان از هر گونه رسیدگی درمانی به وی جلوگیری کرد.

در روزهای ۷ و ۸ دیماه نیز، مهدی نارویی ۳۸ساله پس از تحمل شش سال حبس و غلام ربانی ۴۰ساله پس از تحمل دو سال حبس، بر اثر فقدان رسیدگیهای پزشکی جان خود را از دست دادند.

از سوی دیگر دهها زندانی اهل سنت در زندان گوهردشت به‌ویژه در سالن ۱۰ بند چهار این زندان محکوم به اعدام شده و احکام آنها توسط دژخیمان دیوان عالی آخوندها نیز تأیید شده است. آنها با اتهامهای مسخره و آخوند ساخته‌یی مانند «تبلیغ علیه نظام، افساد فی‌الارض و محاربه» محکوم به اعدام شده‌اند.

علاوه بر این در روزهای اخیر در زندان گوهردشت بندهایی که زندانیان اهل سنت در آن به‌سر می‌برند مورد یورش پاسداران و بازرسیها و جابه‌جایی‌هایی گاه و بیگاه و اعمال محدودیتهای مضاعف واقع می‌شوند.

مقاومت ایران عموم مردم به‌خصوص جوانان از هر دین و مذهب و مرامی را به حمایت از عموم زندانیان و خانواده‌هایشان به‌ویژه زندانیان اهل سنت فرا می‌خواند. این رژیم دشمن همه مردم اعم از شیعه و سنی و مسلمان و غیرمسلمان است و از دین و مذهب صرفاً به‌مثابه ابزاری برای سرکوب مردم سوء‌استفاده می‌کند. برابری و وحدتی که این رژیم از آن دم می‌زند، چیزی جز برابری در سرکوب و ستم و اعدام و محرومیت و فقر نیست.

مقاومت ایران همچنین از عموم مراجع بین‌المللی به‌ویژه کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد، گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران، گروه کار بازداشتهای خودسرانه، گزارشگر ویژه در مورد آزادیهای مذهبی و عقیدتی و دیگر گزارشگران و ارگانهای ذیربط می‌خواهد در مقابل جنایتهای این رژیم قرون‌وسطایی سکوت ننموده و از شورای امنیت ملل‌متحد خواستار اقدام مؤثر برای پایان دادن به نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران و خاتمه بخشیدن به شرایط وخیم زندانها شوند.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱دی ۱۳۹۴ (اول ژانویه ۲۰۱۶)
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/90f2738e-d0bf-4278-94b4-84d51b3028d3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات