728 x 90

-

رسوایی مداوم و شکست رژیم در دعوت از هیأتهای پارلمانی

-

هیئت اروپایی به در تهران
هیئت اروپایی به در تهران
هر بار که یک هیأت از مقامات و یا پارلمانترهای کشورهای اروپایی و اصحاب مماشات به ایران تحت حاکمیت آخوندها برای بند و بست یا تجارت سفر کرده‌اند، این سفرها علی‌العموم باعث ایجاد تلاطمی در درون نظام آخوندی شده و باعث افزایش جنگ و جدال باندهای درونی رژیم شده است.
از جمله آنها سفر کاترین اشتون مسئول سابق روابط خارجی اتحادیه اروپا در بهمن 92 و سفر کلودیا روت نایب‌رئیس مجلس آلمان در اسفند ماه 93 است که باعث جنگ جدالهای گسترده‌یی در نظام آخوندی شد.
در مورد این سفرها صورت مسأله این بوده است که این مقامات اروپایی یا اظهاراتی برخلاف تمایل رژیم آخوندی کرده‌اند و یا این‌که دیدارهای غیررسمی داشته‌اند که این دیدارها با منافع رژیم آخوندی و هدف آن از ترتیب دادن این سفرها مغایرت داشته است.
سفر اشتون به تهران و ملاقات غیر رسمی او با چند نفر از افراد غیرحکومتی، باعث غوغایی در درون رژیم آخوندی شد، تا جایی که مقاماتی نظیر آخوند صادق لاریجانی و علی لاریجانی رئیس مجلس رژیم نیز ناگزیر به موضعگیری شدند.
باند رفسنجانی به کلی منکر شد که در جریان دیدار غیر رسمی اشتون بوده و علی لاریجانی ملاقات غیررسمی اشتون را دزدانه نامید.
کیهان ولی‌فقیه نیز از دولت روحانی خواست ”وزارت خارجه دولت راستگویان راستش را به مردم بگوید“.
نمایندگان باند خامنه‌ای در مجلس رژیم نیز دولت روحانی را درغگو نامیدند و در این رابطه مهرداد بذرپاش فریاد برآورد ”چرا وزارت‌خارجه راستش را به مردم نمی‌گوید که شرط سفر خانم اشتون چه بوده است. همچنین از دولتی که خود را دولت راستگویان معرفی می‌کند توقع خلاف‌گویی نمی‌رود“و...
در جریان دیدار کلودیات روت از تهران نیز جنجال دیگری در نظام آخوندی به‌وجود آمد، زیرا برخلاف رژیم آخوندی که انتظار داشت با دعوت از هیأت آلمانی و حضور آن در ایران آبی برایش گرم شود، اما نایب‌رئیس پارلمان آلمان برخلاف تمایل اصلی‌اش و برای فرار از انتقاداتی که در آلمان با آنها مواجه بود، ناگزیر شد انتقاداتی هر چند مختصر را نسبت به وضعیت حقوق‌بشر و اقلیتهای مذهبی بیان بکند و بگوید: ”شما را چه به حرف زدن از ابوغریب و گوانتانامو، شما بروید وضع خودتان را درست کنید“.
اظهارات این مقام پارلمان آلمان نیز باعث شد که جنگ وجدال باندها بر سر این سفر و اظهارات این مقام پارلمان آلمان شدت بگیرد در حدی که حرفهای او تا مدتی نقل رسانه‌ها و مهره‌های باند خامنه‌ای علیه دولت روحانی شده بود.
با توجه به این تجربیات رژیم، این بار نیز که یک هیأت 9نفره از پارلمان اروپا به تهران سفر کرده است، تلویزیون آخوندی را هراس برداشته و در یک گزارش خبری با ابراز وحشت می‌گوید: ”هر بار هیأتی از غرب به ایران آمده و برای برخی دیدارهای حاشیه‌دار برنامه ریختیم.. هیأتی که ما را یاد یک کم قبل‌تر یعنی درست 18ماه پیش می‌اندازد یعنی وقتی که با ورود هیأت پارلمانی اروپا بعد از 4سال و البته به شرط برداشتن اما و اگرهایشان موافقت شد و... سفری که داستانش بعد از افشاشدن دیدارهای این مهمانها کمی بیشتر از این مدت به طول انجامید و روایت دید وبازدیدهای پنهانی و البته جنجالی آنها در یک سفارتخانه خارجی خبرساز شد“. (تلویزیون شبکه یک 16خرداد94)
سؤال این است در حالی که باندهای رژیم تجربه‌های قبلی و منفی از سفر هیأتهای اروپایی را دارند چرا باز هم از این هیأتها دعوت می‌کنند، طوری که همزمان با سفر هیأت پارلمان اروپا به تهران شبکه‌های تلویزیونی رژیم به هراس افتاده‌اند؟
کاظم جلالی رئیس کمیسیونهای پژوهش مجلس رژیم در این زمینه اطمینان می‌دهد ”هماهنگی‌هایی انجام شده است که انشاء الله از آن اتفاقاتی که در گذشته انجام شده نیفتد و نباید هم بیفتد و طبعاً آن گونه رفتارها حتماً خلاف حسن‌نیت و خلاف گسترش روابط و دوستی بوده است“. (تلویزیون شبکه دو 16خرداد 94)
واقعیت این است که در حالیکه رژیم آخوندی در کادر سیاست ”اعتدال “و ”تعامل “بسیار نیازمند پذیرش این نوع هیأتها برای مقابله با انزوای بی‌سابقه‌اش می‌باشد، اما از طرف دیگر با توجه به ماهیت ارتجاعی و سرکوبگرانه‌اش توان و ظرفیت نکات و انتقادات همین هیأتها را که طبعاً با پذیرش دعوت رژیم، آن را به‌رسمیت شناخته‌اند ندارد. چرا که پذیرش همین انتقادات سطحی هم برای رژیم مشکل ساز است و با ماهیت فاشیسم مذهبی همخوانی ندارد. طبعاً این وجه دیگری از واقعیت بن‌بست فراگیری است که رژیم آخوندی با آن روبه‌روست.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c4a3cf27-dcef-4365-9fc8-0f391ca218ac"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات