728 x 90

اعتراض و قيام در كردستان,

خیزش مردم مهاباد علیه حکومت آخوندی

-

 -
-
هموطنان دلیر کرد در مهاباد بار دیگر به پاخاستند تا خشم خود را علیه حکومت آخوندی ابراز کنند.
آنان در اعتراض به جنایت هولناک مأموران اطلاعات آخوندی که به مرگ دلخراش فریناز خسروانی یک زن هموطن منجرشد بپاخاستند و با گارد ضدشورش و نیروهای اطلاعاتی درگیر شدند.
فریناز خسروانی دختر 26ساله مهابادی از کارکنان هتل تارا در روز 14اردیبهشت ماه به‌منظور مقابله با تعرض یک مأمور اطلاعات آخوندی و برای فرار از دست او به ناچار خود را از طبقه چهارم هتل به پایین پرت کرد و در دم جان سپرد.
فریناز خسروانی، لیسانس کامپیوتر با اشتغال در این هتل خانواده خود را سرپرستی می‌کرد.
انتشار خبر این جنایت مأموران اطلاعات، خشم مردم به‌ویژه جوانان کردستان را شعله‌ور کرد.
در مهاباد، جوانان خشمگین طبقات پایین هتل تارا را به آتش کشیدند، آنان به اداره اطلاعات حکومت آخوندی حمله کردند، تعدادی خودرو و موتورسیکلت دولتی را به آتش کشیدند. جوانان مهابادی عکسهای منحوس خامنه‌ای و خمینی را در سطح شهر به آتش کشیدند.
در جریان درگیریها مزدوران رژیم به سوی مردم گاز اشک‌آور شلیک کرده و با تفنگهای ساچمه‌یی آنان را مورد اصابت قرار دادند. بر اساس گزارشهای دریافتی حداقل 50تن مجروح و دست‌کم 30تن دیگر از مردم بازداشت شده‌اند. مجروحان به بیمارستان موسوم به خمینی مهاباد منتقل شدند..
بدلیل گستردگی تظاهرات و اعتراضات، کارگزاران رژیم شمار زیادی از مزدوران و عوامل اطلاعاتی خود را از شهرهای ارومیه و میاندوآب به مهاباد منتقل کردند.
درگیریهای گسترده میان مردم و نیروهای ضدشورش تا پاسی از شب 17اردیبهشت 94 ادامه داشته است.
جعفر کنانی فرماندار جنایتکار مهاباد به سنگباران مزدوران نیروی انتظامی توسط جوانان خشمگین مهاباد اعتراف کرد و به سایتهای حکومتی گفت: ”به علت سنگ پراکنی تجمع‌کنندگان و پرت کردن وسایل از داخل هتل به بیرون توسط تجمع‌کنندگان تعدادی از پرسنل نیروی انتظامی و تجمع‌کنندگان زخمی شدند“.
مردم به‌پاخاسته مهاباد در شبکه‌های اجتماعی با عنوان ما همه یک فریناز هستیم به تظاهرات برای روزهای جمعه و شنبه در تمام شهرهای کردستان فراخوان داده‌اند.
هم اکنون فضای شهر مهاباد و سایر شهرهای کردستان ایران ملتهب است.