728 x 90

اعتراض عليه مالكي,

ناجح المیزان: دولت مالکی چیزی نیست جز یکی از استانهای وابسته به رژیم ایران

-

ناجح المیزان سخنگوی متحصنان سامرا
ناجح المیزان سخنگوی متحصنان سامرا
به گزارش تلویزیون التغییر، دکتر ناجح المیزان سخنگوی تحصن سامرا گفت: امروز همه سخنرانان در تظاهرات تأکید کردند که دولت، دولت شبه‌نظامیان شده است. از این‌رو بر همه استانهای شش گانه است که دست به تشکیل نیروهایی برای حفاظت از این مناطق بزنند. این زنگ هشداری به دولت بود که… تا زمانیکه دولت از شبه‌نظامیان حمایت می‌کند و تا زمانیکه شبه‌نظامیان جلوی چشم دولت رژه می‌روند اوضاع به همین منوال است. نوری مالکی آمده و می‌گوید ما ارتباطی با شبه‌نظامیان نداریم. چطور ندارید؟ عصائب الحق جلوی چشم کمال الساعدی، سلاح بین شبه‌نظامیان توزیع می‌کند.
ناجح المیزان در پاسخ به این سؤال که بعد از فرار زندانیان از زندانهای ابوغریب و تاجی نخست‌وزیر طوری در صحبتهای طولانی‌اش تظاهر می‌کند که گویا از هیچ جای این طرح بزرگ خبر نداشته و با یک امر غیرمنتظره مواجه شده است، گفت: نه، نه. این‌طور نیست. این طرح سوابق طولانی داشته است، همه آماده‌سازیها زیر نظر و با اشراف دولت و ماشینهای دولتی صورت گرفته است ،و چیزی که روی آن متفق‌القول هستیم، این است که این طرح با حمایت رژیم ایران صورت گرفته است. و ما اعلام می‌کنیم که دولت مالکی چیزی نیست جز یکی از استانهای وابسته به رژیم ایران که ولایت‌فقیه در آن حکم می‌راند. و ولایت‌فقیه همان طرفی است که از عصائب الحق و شبه‌نظامیان حمایت می‌کند. و این اوست که سرنخ همه شبه‌نظامیان را در دست دارد. ...
ناجح المیزان در همبستگی با تظاهرات استانهای شیعه نشین جنوب عراق علیه مالکی گفت: بر اهل سنت در جنوب است که در کنار برادران خودشان بایستند. از برادران جنوب که به مالکی و لیست او به‌دلیل مواضع مالکی علیه اهل سنت رأی ندا‌دند؛ تشکر می‌کنیم. ناجح المیزان افزود: اقدامات نمایشی مملو از نیرنگ و فریب وزیر برق و شهرستانی و مالکی مسخره است. حقوق برادران ما در جنوب عین حقوق ماست. خواسته‌های ما در آزادی زندانیان بیگناه و تأمین خدمات و مبارزه با فساد و غیره نیز عیناً در خدمت همه از شمال تا جنوب است. ما ایستاده‌ایم و پایداری می‌کنیم و بر احقاق این حقوق متحد هستیم. ناجح المیزان در پایان اظهاراتش گفت: در مقابل این شبه‌نظامیان مالکی ما متقابلاً نمی‌خواهیم شبه‌نظامی راه بیاندازیم ولی ما نیروهای عشایری داریم که ضروری است برای دفاع از خود گسترش یابند. این حق دفاع برای همه محفوظ است. این حق دفاع غریزی است. دولت مالکی چه کار می‌کند؟ شبه‌نظامیان را مسلح می‌کند که خون ما را بریزد و اموال ما را به غارت ببرد و بر ماست که از خودمان دفاع کنیم. شبه‌نظامیان در بغداد و دیالی و سلیمان بک کشتار می‌کند. لذا حق دفاع برای ما مشروع است…».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات