728 x 90

گفته و نا گفته ها,

گفته‌ها و ناگفته‌ها، از میان رسانه‌های رژیم ۲۲مهر ۱۳۹۱

-

گفته‌ها و ناگفته‌ها - رسانه‌های رژیم
گفته‌ها و ناگفته‌ها - رسانه‌های رژیم
روزنامه‌های حکومتی روز شنبه 22مهر91، به‌رغم برجسته کردن اظهارات خامنه‌ای در بجنورد و اختصاص تیترهای درشت به قدرت‌نماییهای حسن نصرالله در مورد هواپیماهای تجسسی ساخت رژیم، نتوانسته‌اند وضعیت اقتصاد ویران را بپوشانند.

جمهوری اسلامی: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تنها 30 درصد بودجه عمرانی استانها محقق شده است
مردم‌سالاری: عضو کمیسیون بهداشت و درمان: دولت حتی قوانین مصوبه در زمینه بهداشت را هم اجرا نکرده است
اسرار: نهاوندیان: دولت بازار ارز را رها کرده است
اسرار: دبیرخانه کارگر: کارگران در وضعیت بسیار سختی قرار دارند
راه مردم: رئیس کانون بانکهای خصوصی: بورس ارز قادر به تک نرخی کردن ارز نیست

واقعیت دیگری که از روزنامه‌های امروز بیرون زده، زیر پا گذاشتن توصیه‌های خامنه‌ای در بجنورد مبنی بر مقصر نکردن همدیگر، عدم بزرگنمایی مشکلات، همدلی و وحدت مسئولان است:

رسالت: صدیقی امام جمعه تهران: اگر مسئولان تدبیر می‌کردند هزینه تحریمها کمتر بود
جمهوری اسلامی: یک نماینده مجلس: واردات 265 میلیون دلاری پورشه و بنز با ارز مرجع چه معنایی دارد
اسرار: معاون اول قوه قضاییه: برخی مسئولان دغدغه معیشت مردم را ندارند
جهان صنعت: ورود کامیونهای بی‌کیفیت چینی توسط شبه دولتیها

بحث توقف یا اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در روزنامه‌های شنبه، بن‌بست اقتصادی نظام در مورد این طرح را که خود رژیم آن را بزرگترین جراحی اقتصادی تاریخ ایران نامیده بود، به نمایش گذاشته است:

ایران: پاسخ دبیر ستاد هدفمندی به ادعاهای نمایندگان مجلس
پس از تصویب یک فوریت متوقف کردن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مطرح شد
محمدرضا فرزین: دولت در سال 90 و 91 برای پرداخت یارانه نقدی حتی یک ریال از بانک مرکزی قرض نکرده است
یارانه نقدی نه تنها موجب افزایش نقدینگی در جامعه نشده، بلکه در سال 89 رشد نقدینگی 2/25 درصد و در سال 90، 4/19 درصد بوده است
ابتکار: لاریجانی: آقای فرزین خودش در جلسه‌ای که حضور داشت از اجرای فاز دوم هدفمندی نگران بود؛ اجرای فاز دوم به این معناست که آب و برق و گاز و بنزین گران شود و در شرایط فعلی هرکسی که محاسبه درست داشته باشد متوجه می‌شود که این فشار بر مردم است
الآن مصلحت نمی‌دانیم که این کار انجام شود هر چند که مجلس هنوز این مسأله را تصویب نکرده است.

روزنامه‌های شنبه در میان دعوای باندها در مورد اجرا یا عدم اجرای مرحله دوم طرح یارانه‌ها، حذف یارانه‌های نقدی را هم زمینه‌سازی می‌کنند:

ابتکار: صدیقی: پول به دست مردم دادن و پول را در بازار عرضه کردن و از آن طرف تقویت نکردن تولید و نیز پول‌ها را در مسیر تولید و کارگاههای تولیدی قرار ندادن، این عوارض را دارد. باید همان وقت فکر می‌کردند حالا که پول در اختیار مردم قرار می‌گیرد، این پول مجرایی پیدا کند تا چنین گرفتاریهایی پیش نیاید
روزنامه کیهان در یادداشت روز به قلم حسین شریعتمداری بدون اسم آوردن از احمدی‌نژاد او را به‌خاطر اظهاراتش در مورد آثار تحریمها و برملا کردن شکاف در رأس نظام شلاق‌کش کرده است:
دو طیف با دو انگیزه متفاوت و حتی متضاد را می‌توان دید که اصرار دارند گرانیهای افسارگسیخته این روزها را به «تحریم» ها نسبت دهند. طیف اول؛ برخی از مسئولان هستند که شماری از آنها تحلیل واقع بینانه‌ای از ماجرا ندارند و شماری دیگر با نسبت دادن گرانیها به تحریمها، وظیفه و مسئولیتی را که برای مهار گرانی برعهده داشته و دارند، نادیده می‌انگارند و یا از میزان و غلظت آن می‌کاهند. افراد این طیف- غیر از اعضای اصلی یک حلقه انحرافی که حساب جداگانه‌ای دارند- مانند همه مردم از افزایش بی‌رویه و جهشی قیمتها نگرانند ولی چرا با حلقه یاد شده در نسبت دادن گرانی به تحریمها همصدا می‌شوند؟ پاسخ به درستی معلوم نیست...
این دو طیف متفاوت؛ نهایتاً در یک نقطه به هم می‌رسند. نقطه‌ای که در آن، ضروری‌ترین نیاز این روزهای آمریکا و متحدانش تأمین می‌شود، چرا... ؟

حمله به احمدی‌نژاد در روزنامه‌های شنبه منحصر به کیهان نیست:
آفتاب یزد:
احمدی‌نژاد همین است سؤال از او بی‌فایده است
اعتماد: دو روی سکه سؤال از احمدی‌نژاد
نمایندگان مجلس با ناامیدی و دولت با سکوت به نتیجه کار می‌اندیشند
مسعود پزشکیان: نمایندگان مجلس... طعم پاسخگویی رئیس‌جمهور به سؤالات را در دوره هشتم مجلس... چشیده‌اند
حمیدرضا فولادگر، عضو فراکسیون رهروان ولایت: سؤال از رئیس‌جمهور تاثیری در اصلاح روش دولت نخواهد داشت... بنده از شرایط و اوضاع خبر دارم معتقدم مجلس با سؤال از رئیس‌جمهور نتیجه‌یی نخواهد گرفت.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات