728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۶۱

۷۳ امین روز قیام، تحصن و اعتراض در دانشگاهها، اعتصاب کامیونداران، تجمع خانواده زندانیان در مقابل اوین

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۶۱

۷۳ امین روز قیام، تحصن و اعتراض در دانشگاهها، اعتصاب کامیونداران، تجمع خانواده زندانیان در مقابل اوین

یکشنبه ۶آذر در هفتاد و سومین روز قیام، دانشجویان بسیاری از دانشگاهها از جمله امیرکبیر، صنعتی شریف، خواجه نصیر، علامه، الزهرا، خوارزمی، ملی، حکیم سبزواری و دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد سنندج با شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» دست به تحصن و اعتراض زدند. دانشجویان علامه شعار می‌دادند «گارد چماق به‌دستان باید بره گورستان». جمعی از دختران دانش‌آموز سنندج برنامه‌ای برای بزرگداشت شهیدان قیام برگزار کردند. خانواده‌های زندانیان قیام مقابل اوین دست به اعتراض زدند. بامداد یکشنبه جوانان دلیر در خیابان حبیب‌اللهی در طرشت تهران تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. جوانان شورشگر در قلعه حسن خان تهران یک پایگاه بسیج و در کرج یک پایگاه بسیج را به آتش کشیدند.

رانندگان کامیون در کرمانشاه، بندرعباس، مرند، قزوین، اصفهان، شاهین شهر، کاشان، جونقان، یزدانشهر و فرخشهر اعتصاب کردند. کارگران شرکت خودروی سازی مرتب برای دومین روز دست به اعتصاب زدند.

پاسدار سلامی سرکرده سپاه پاسداران که برای روحیه دادن به بسیجیان به زاهدان رفته است وحشت رژیم از قیام سراسری مردم را به نمایش گذاشت و در جلسه بسیجیان در استان سیستان و بلوچستان گفت‌: «کشور امروز در معرض یک جنگ جهانی عظیم هست... همه آرایش سیاسی قوای کفر و شرک و نفاق و الحاد از سراسر جهان درصدد نفوذ به دنیای قلب و ذهن جوانان این سرزمین هستند. متأسفانه بعضی‌ها هم در داخل با همان توهمات همراه شده‌اند. امروز فصل انتخاب است وسط نمی‌توان ایستاد».

جلال محمود زاده نماینده مجلس ارتجاع از مهاباد در جلسه علنی امروز گفت: «بر اساس آمار در مهاباد ۱۳نفر جان باختند و طبق آمار غیررسمی در شهرهای کردنشین نیز ۱۰۵نفر نیز جان باختند... ما از وزیر کشور درخواست کردیم کسانی که به مردم تیر جنگی شلیک کردند، شناسایی شده و به دادگاه معرفی شوند اما با کمال تعجب در دستگاه قضا از من که پیگیر این موضوع هستم، شکایت کرده‌اند... . علت لشگرکشی و امنیتی کردن فضای شهرهای کردنشین از جمله مهاباد و دستگیریهای بدون دلیل شهروندان، هجوم شبانه به منازل و تخریب لوازم و ماشینهای مردم... ایجاد رعب و وحشت و استقرار ایست بازرسیهای متعدد در ورودی شهرهای کردنشین و چک کردن وسایل شخصی مردم» چیست (خبرگزاری حکومتی مهر ۶آذر).

روزنامه حکومتی همدلی ۶مهر خبر داد که رئیسی جلاد روز شنبه ۵آذر به دیدار یکی از یگانهای ویژه پاسداران به‌نام «یگان فاتحین» رفت که در سرکوب مردم تهران «در هفته‌های اخیر نقش مهمی ایفا کرده است». این روزنامه در معرفی این گروه به‌نقل از سرکرده آن نوشته است: «در فتنه سال۸۸ بچه‌های ما خیلی خوب عمل کردند و در تهران یکی از یگانهای زبان‌زد بود... ما اولین رده بسیجیانی بودیم که وارد سوریه شدیم و افتخار مدافع حرم بودن نصیب بچه‌ها شد. عملیات‌های خیلی موفق و با کارآیی خیلی بالا در آنجا اتفاق افتاد که مورد استقبال بچه‌های نیروی قدس سپاه هم قرار گرفت»

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ آذر ۱۴۰۱ (۲۷ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/64bbb01f-a5ce-4128-b747-82861e43d238"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات