728 x 90

۵۰درصد تست‌های کرونا در تهران بستری می‌شوند / تاخت و تاز کرونا در خراسان جنوبی

کرونا در ایران
کرونا در ایران

معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ۵۰درصد تست‌های کرونا منجر به بستری بیمار می‌شود و در ۱۵روز آینده میزان بروز، بستری و مرگ و میر بیماران مبتلا به این ویروس در کشور افزایش می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم علیرضا دلاوری روز سه‌شنبه ۱۰تیرماه با اشاره به تصمیم‌گیری برای مناطق قرمز شده کرونایی که این اختیار به استانها داده شده، گفت: معتقدم که باید در خصوص مناطق زرد نیز تجدید نظر کنیم و بسیاری از افراد دانشگاهی معتقدند، افزایش دوباره افراد مبتلا ادامه همه‌گیری کرونا بوده که از یک ماه پیش شروع شده است.

تاخت و تاز کرونا در خراسان جنوبی و افزایش ۱۰برابری مبتلایان
مدیر گروه بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بر رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک تأکید کرد و گفت: آمار مبتلایان به کرونا در استان ۱۰برابر افزایش یافته است.
مسعود ضیایی مدیر گروه بیماریهای عفونی و نماینده علمی ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی دوره‌ای در اردیبهشت و اوایل خرداد ماه آمار ابتلاء به کرونا در استان ثابت شده بود، اما طی دو الی سه هفته گذشته این آمار به ۱۰برابر افزایش یافته است.

بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر ۱۰تیرماه، ضیایی عنوان کرد: در مدت همه‌گیری بیماری کرونا شاید به مدت یک ماه‌ونیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بیرجند تنها یک بیمار مزمن بستری داشتیم، اما اکنون تمام تختها پر شده است. تاکنون ۲بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیرجند راه‌اندازی کرده‌ایم که ظرفیت تخت‌های این دو بخش پر شده است.
ضیایی در خصوص اعلام آمار روزانه کرونا در استان نیز گفت: تصمیم‌گیری برای این موضوع برعهده ستاد استانی کرونا است.