728 x 90

۱۲ اعدام در ۴خرداد، ۲۳ اعدام از ابتدای خرداد، اعدام یک زندانی پس از ۱۷سال حبس و اعدام یک زن در یکشنبه

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

۱۲ اعدام در۴خرداد، ۲۳ اعدام از ابتدای خرداد، اعدام یک زندانی پس از ۱۷سال حبس و اعدام یک زن در یکشنبه

دژخیمان خامنه‌ای امروز یکشنبه ۷خرداد یک زن زندانی به‌نام منیر نوری‌کیا را در زندان مشهد و یک هموطن سالخورده کرد به‌نام عبدالرحمان مظفری را پس از ۱۷سال حبس، در زندان سنندج حلق‌آویز کردند. شنبه ۶خرداد یک هموطن بلوچ به‌نام عبدالله توتازهی در زندان گرمسار و زندانی دیگری به نام محمد امین ولی‌نیا در زندان خرم‌آباد اعدام شدند.

پنجشنبه ۴خرداد رژیم آخوندها دست کم ۱۲ زندانی را اعدام کرد. اسامی ۷تن از آنها در اطلاعیه ۴خرداد دبیرخانه شورای ملی مقاومت آمده است. علاوه بر آن علی شهریاری و علی سالاری و یک هموطن بلوچ به نام نادر علیزهی در زندان کرمان و دو زندانی به‌نام‌های محمد و حمیدرضا در زندان رشت به‌دار آویخته شدند. چهارشنبه ۳خرداد نیز یک زندانی به‌نام پرویز جوادی در زندان زنجان به‌دار آویخته شد.

به این ترتیب قضاییه جلادان در هفته اول خرداد دست‌کم ۲۳ زندانی را اعدام کرده است. در همین حال انتقال محکومان به اعدام به سلولهای انفرادی ادامه دارد. روز جمعه ۵خرداد ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت برای اجرای حکم به سلولهای انفرادی منتقل شدند. حسن شهبازی هم که هنگام ارتکاب جرم ۱۷ساله بوده برای اعدام به سلول انفرادی زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شده است.

مقاومت ایران بار دیگر جامعه جهانی را به اقدام فوری برای نجات جان محکومان به اعدام و اعزام یک هیأت تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانها و دیدار با زندانیان فرا می‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ خرداد ۱۴۰۲ (۲۸ می‌۲۰۲۳)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a4f2c858-6dce-4a67-b4ad-2595b2c5bb52"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات