728 x 90

۱۰ اعدام جنایتکارانه در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در زندانهای ارومیه، قزلحصار و مشهد

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ ۱۰ اعدام جنایتکارانه در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در زندانهای ارومیه، قزلحصار و مشهد

جان باختن یک زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان به‌دلیل ممانعت از انتقال وی به بیمارستان

دژخیمان خامنه‌ای روز چهارشنبه ۲۹ فروردین فرامرز طیب بخشه و صادق تاجیک و زندانی دیگری به نام حسین را در زندان قزلحصار و روز دوشنبه ۲۷ فروردین ۵ زندانی به‌نام‌های بهروز نامدار، مصطفی عبدی، جواد بیگی، قاسم نصرالله‌زاده و علی احمدی را در زندان وکیل‌آباد مشهد حلق‌آویز کردند. شنبه ۲۵ فروردین ابوذر سالم و افشین باغ شیرین در زندان مرکزی ارومیه بدار آویخته شدند.

روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین یکی از هموطنان بلوچ به‌نام احمد گرگیج که به اعدام محکوم شده بود، به‌دلیل خودداری دژخیمان از درمان او، در زندان زاهدان جان باخت. احمد گرگیج که از ۵ سال پیش در زندان به‌سر می‌برد در یک‌سال اخیر از بیماری حاد قلب و کلیه رنج می‌برد. با این‌که از یکشنبه ۲۶ فروردین وضعیت سلامتی او رو به وخامت گذاشت اما زندانبانان هیچ اقدامی برای انتقال او به بیمارستان نکردند.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف ماشین شکنجه و اعدام در دیکتاتوری جنگ‌افروز آخوندها فرامی‌خواند. سردمداران این رژیم به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ فروردین ۱۴۰۳ (۱۸ آوریل ۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/70498565-eca6-4418-9ad2-b48f496ade49"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات