728 x 90

گوشه‌ای از فضیحتهای برملا شده از فساد و چپاول و تباهی حکومت آخوندی در مناظره سوم سیرک انتخابات

مناظره کاندیداهای دست‌چین شده رژیم
مناظره کاندیداهای دست‌چین شده رژیم

نمونه‌های دیگری از فضیحتهای برملا شده از فساد و چپاول و تباهی حکومت آخوندی در مناظره سوم سیرک انتخابات، که سرکردگان رژیم هر یک دیگری را مقصر آن قلمداد می‌کنند

 

زاکانی:

کارت سوخت را برداشتند، ۵۳هزار میلیارد تومان یعنی ۳برابر مسکن مهر به کشور ضرر زدند. حرف سیاسی که مشکل را حل نمی‌کند، اگر حرف سیاسی خواستید بزنید، بیایید ما استاد حرف سیاسی هستیم، به شما یاد بدهیم چی بگویید که گرفتار نشوید.

نکتهٔ بعد، مواجهه با صندوق بین‌المللی پول (IMF) اسرار مملکت رو شما دادید به IMF این بزرگترین خیانتی است که شما در این کشور کردید، میزان ذخیر ارزی، میزان ذخایر در دسترس و ذخایر غیرقابل در دسترس. همین باعث شد که کشور دچار چالشهای جدی بشود.

 

همتی:

جناب جلیلی شما یک دهه کشور رو با یک بیانیه‌خوانی در مذاکرات معطل کردین از اون موقع تا حالا ۸۰درصد جریپی کشور عقب مونده... بابا بهترین دوستای ما دیگه چین و عراق مگه نیستن پولهای ما رو نمیدن

آخه شما چی رو می‌گین بریم حل کنیم... .

دنیا الآن بدونه این حل این مشکل تحریم با شما کار نمی‌کنه. الآن هم کار نمی‌کنه اون ۲۰درصد اضافی هم که ما داریم هزینه میدیم مال اینه

آقای زاکانی هم که باز هم به‌عنوان پلیس بد می‌خواهن پوششی چند تا جمله را بگن بخشی‌اش تحریف شده مسایلی رو مطرح کردند بهشون هم من جواب نخواهم داد گفتم هم قبلاً

 

مهرعلیزاده:

بحران معیشت، بحران محیط‌زیست، بحران بنیان خانواده، بحران رفاه اجتماعی، بحران کارآمدی و حکمرانی خوب و مهمتر از همه بحران امروز بحران اعتماد و فقدان امید اجتماعی است اگر امروز به‌رغم توصیه‌های مکرر مسئولان تبلیغات شبانه‌روزی و بنرها و پوسترهای رنگارنگ هنوز فضای انتخابات سرد و بی‌روح است به‌دلیل بی‌اعتمادی مردم به میزان تأثیرگذاری آنان و ناامیدی از رویاهایی است که داشتند و برآورد نشده. در طی این سال‌ها موضوعاتی مثل زنان، جوانان، اقوام، مذاهب، مستضعفین و حتی انتخابات مفاهیم اصلی خود را از دست داده‌اند. جوانان نخبه‌ای که آن‌قدر عرصه بر آنها تنگ شده که به جای نشستن روی صندلی مدیریت کشور باید روی صندلی هواپیما بنشینند و از کشور فرار کنند یا جوانانی که به هزاران دلیل برای رفتن دارند و یک دلیل برای ماندن ندارند. آیا فرصت برابر برای کسب دانش، اشتغال و سهیم کردن زنان در عرصه‌های مدیریت کشور فراهم شده‌است؟ آیا برای اقوام و مذاهب مختلف کشور در تمامی شئون فرصت برابر شده‌است؟

اهل سنت را بی‌دلیل از حضور در عرصه‌های مهم مدیریتی بازداشته‌ایم و حتی در داشتن مراکز فرهنگی و عبادتگاه‌شان هم دچار محدودیت‌اند. امروز با تبلیغ زندگی اشرافی مسؤلان و با اخبار فساد و اختلاسهای چند هزار میلیاردی نهال امید در دل محرومان و مستضعفان خشکانده‌ شده‌است

 

رئیسی جلاد:

در عید ۹۹ در جلسات کارشناسی اقایون مسئولان بهداشت و درمان گفتند که باید محدودیتها ایجاد بشود آقای روحانی توجه نکرد و باعث خسارات بسیار برای کشور شد عین این کار در عید ۱۴۰۰ هم انجام شد صدای کارشناسان همه بلند شد صدای وزارت ارشاد بلند شد کار به رسانه‌ها کشید و باعث خسارت بسیار شد تازه ما از بیست فروردین از بیست و پنج فروردین شروع کردند محدودیت یعنی به حرف کارشناسی آقای روحانی توجه نکرد و این خساراتی که وارد شد و گزارشات عدیده‌ای که مجلس داد مردم دادن سازمانهای مردم نهاد دادند چرا حساس نشدید روی این قضیه؟ این خیلی عجیب است

 

قاضی‌زاده هاشمی:

تمامی نهادها در ایجاد تورم نقش داشتن... . با این‌که ما سال‌ها ارز یارانه‌یی در اختیار قرار دادیم و این ارز یارانه‌یی به نام مردم البته داده شده، ولی خب ۳۰ میلیارد دلار فقط در یک فقره متأسفانه به‌عنوان ارز مداخله‌یی و یارانه‌یی داده شد که معلوم نشد تکلیفش چیست،

 

پاسدار محسن رضایی:

امروز جوانان ما به‌شدت با مشکلات عظیمی روبه‌رو هستند اولاً شغل ندارند ثانیا آینده‌شان نمی‌دانند چطور میشه می‌خواهند ازدواج کنند مسکن ندارند می‌خواهند ازدواج کنند شغل ندارند لذا در یک سردرگمی به‌سر می‌برند بنابراین بزرگترین سرمایه ما که امکان نجات کشور هست خودش امروز نیازمند به نجات هست از جمله ما الآن ۱۶۵هزار فوق‌لیسانس و دکترا داریم که بیکار هستند.

دولت ما حتماً مسأله برجام را جدی خواهد گرفت و آمریکا را ما وادار می‌کنیم با یک دیپلماسی واقعی نه یک دیپلماسی کاغذی یا التماسی نه با یک دیپلماسی واقعی آمریکا را می‌کشانیم به سمتی که به تعهداتش عمل بکند.

بنابراین مذاکرات و مسأله مهم است ولی میدان را فعال کردن هم مهم است.

 

همتی:

گفتند اون یازده نفری که منابع کار رو بردند اولاً این یازده نفر بیش از ده سال پیش این منابع رو گرفتند. من دو سال گذشته بانک مرکزی محکم ایستادم و ۲۵هزار میلیارد از این ۹۰هزار میلیارد رو کم کردم، ولی الآن چون آقای رئیسی اعلام کردن شما اینها را دادید من لیست این یازده نفر رو میدم خدمت آقای رئیسی. خواهش می‌کنم اگر خودشون صلاح دونستن به مردم اعلام بکنن. بفرمایید.

 

رئیسی جلاد:

خیلی عجیبه، مردم و این جوانهایی که نشستن دارن برنامه ما را نگاه می‌کنند، خب سؤال نمی‌کنند که اگر ایشون مسئولیت داشت، این لیست رو بده، چرا الآن و توی مناظره می‌خواد بده. چرا نداد، چرا به وظیفه‌اش عمل نکرد، و اگر نباید بده چرا الان میده.

 

همتی:

جناب آقای رئیسی فرمودند اینو چرا به من الآن دادید، جناب آقای رئیسی ما قبلاً اینو دادیم قوه قضاییه پرونده‌شون هست. حالا بعضی‌ها پرونده‌شون نمی‌دونم حتماً خودتون اطلاع دارین به دلایلی فعلاً پیش نمیره. خوب. چون اونروز فرمودین اینها چرا لیستشو اعلام نمی‌کنید، اینا در زمان شما خواستم بگم نه در زمان من نبوده مال زمان گذشته است. و الآن هم اگر حضرت عالی صلاح بدونید اسامی شونو اعلام بکنید. چون از من می‌خوان که اعلام بکنم.

 

پاسدار جلیلی:

بنده با قاطعیت عرض می‌کنم امضای کنوانسیون‌ها هیچ فایده‌ای برای کشور ما ندارد.

حاضرم با هر کسی در این قضیه دفاع کنم، مناظره کنم و بحث کنم، چرا؟ خود بیانیه اف.ای.تی. اف می‌گوید اگر تو این را امضا کنی باید من گام بعدی را برای تو تعریف کنم، خود بیانیه اف.ای.تی. اف بعد این ۳۹تا کاری هم که کردی آنها هنوز ۱۶تایش را قبول دارند.

 

مهرعلیزاده:

دولت در مسأله بورس دخالت کرد، در بازار بورس دخالت کرد، صاحبان سهام عمده که معمولاً نقش تعیین‌کننده‌یی در قیمت سهام خودشان دارند در یک هماهنگی با دیگر با یکدیگر و نیز به‌نظر من در یک هماهنگی با دولت وارد معرکه شدند و کاری کردند که با تشویق مردم برای سرمایه‌گذاری و آوردن پولشان دربورس مردم را پولشان را جمع کردند اما این موجب نشد که پول به سمت تولید برود این موجب شد که بعضاً به شکل حبابی قیمت سهام چندین برابر بشود که این چندین برابر شدن هم اصولاً به منتفع شدن سهامداران عمده منتهی شد و که بعداً هم وقتی که آن حباب‌ها ترکید و قیمتها واقعی شد دیدیم که مردم متضرر شدند و به هرحال فشار آوردند جزء همان مواردی است که من عرض کردم که کوچکترین مسایل اجتماعی پتانسیل تبدیل به یک بحران را دارد به یک بحران تبدیل شد

 

همتی:

آقای رئیسی من فکر می‌کنم حضرتعالی حرف رمزی زدین گفتین اینترنت امن. دفعه‌ٔ پیش هم فرمودین تو جلسه. مردم سؤالی که من از مردم عزیز می‌کنم شما می‌دونید اینترنت امن یعنی چه؟ به‌نظرم یعنی اینستاگرام بسته بشه. شما به جای اینستاگرام نیاز پیدا کنید برای هر گونه کسب و کاری دنبال مجوز از آقایون باشید. یعنی چند میلیون شغل از بین بره. تعارف رو گذاشتند کنار میگن اینترنت رو باید طبقه‌بندی کنیم، یعنی چی طبقه‌بندی. اینترنت یعنی می‌خوان جیره‌بندی بکنند؟ به یه عده کمتر بدند به یه عده بیشتربدن؟

وقتی شما می‌گی با فیلترینگ مخالفی مثل این می‌مونه که طبری بگه اون زمینها ویلاها توی لواسون رو دوستانش بهش داده‌اند. الآن اون دوستان آقای طبری سؤال من اینه کجان آقای رئیسی. چرا اینها هنوز آزاد هستند؟

 

زاکانی:

منطقهٔ ما در سال۹۸، ۱۱۴۳میلیارد دلار واردات داشته، ۱۵کشور، سهم ما ۲۳میلیارد دلار بوده. منطقه اوراسیا، یعنی روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان ۳۷۰میلیارد دلار واردات داشتند، سهم ایران ۶۰۰میلیون دلار بوده. این فاجعه است، این فاجعه است! اگر دوست عزیزمان که علاقه ندارد با من بحث کند، چون به او یاد داده‌اند که حتماً با من بحث نکند. چون که به‌هرحال یک بار هم گفته بود که توی کلاس دوم نمی‌دانم چی، من درس می‌گم... گفتم که من حاضرم بیایم جلو شاگردهایت نشان بدهم که... یک حرف درست ایشان زد، در نوبت اول گفت که آقای روحانی همه چیزش خوب است، اما اقتصاد بلد نیست، بنده هم قبول دارم چون اقتصاد بلد نبود شما را گذاشت رئیس بانک مرکزی! این کاملاً شفاف و مشخص فاجعه آفرید. من مانده بودم که چگونه با این دولت برخورد کنیم؟ این دولتی که همهٔ اطرافش را توهین می‌کند، بی‌سواد و چی و چی و چی... فهمیدم که این مسری است به ایشان هم سرایت کرده و اسم پلیس بد را روی من گذاشت. من این را اضافه کردم و نوشتم اینجا که مردم بدانید

 

همتی:

مردم روستا از شما حتی گندمتون را خوب نمی‌خرند چرا؟ چون بودجه‌ش را تیم دوستان مجلسی در اینجا برای امثال... به رایگان دادند به رانت‌خوارها.

جناب آقای رئیسی در صحبت چند روز پیش فرمودند بانک مرکزی نمیتونه نرخ سود را پایین بیاره ولی من با ابزار قوه قضاییه میتونم خوب اولاً باید پرسید چرا این را پایین نیاوردید تا حالا؟ ثانیا آقای رئیسی اقتصاد مثل دادگاه و زندان نیست ها!

 

پاسدار محسن رضایی:

عقب‌ماندگی از ترکیه برای ما یک ننگ است. وضعیت ‍معیشتی شما مردم برای ما حقیقتاً یک ننگ است.

مردم همه با هم بر علیه غارتگران قیام کنید. امروز وقت قیام است. سر ما رو یک عده از مسئولان کلاه گذاشتند. و ما با شناخت چهره اون ها علیه اون ها باید قیام کنیم.

(تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲۲خرداد۱۴۰۰)

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات